Reni
13.11.05,17:59
Ahojte poradcovia .


Mám takýto problém.
FO si objednala v mesiaci 07/2005 vo firme MAN Nákladný automobil. Pri objednávke zaplatil zálohu 300.000,- Sk. Firma mu na uvedenú sumu vystavila faktúru pre odpočet DPH. Bola dohodnutá doba dodávky predmetného automobilu 3 mesiace. V zdaňovacom období som uplatnila odpočet dane v tuzemsku na základe faktúry od dodávateľa z poskytnutej zálohy.

V mesiaci 10/2005 bol predmetný automobil dodaný. Bola vypracovaná kúpno predajná zmluva medi firmou MAN a FO a ČSOB leasing a.s., nakoľko sa predmetná FO rozhodla , že uvedený automobil splatí na základe splátkového kalendára počas 13 riadnych splátok. V tejto kúpno predajnej zmluve je zároveň prevedená pohľadávka FO voči MAN /predmetná záloha 300.000,-/ ktorú FO zaplatila pri objednávke. MAN vyfakturovale predmetný automobil ČSOB leasing a.s., kde odpočítala predmetnú zálohu a žiadala doplatiť len rozdiel.

Následne ČSOB leasing a.s. predala tento automobil predmetnej FO.
Moja otázka znie ? Je v poriadku odpočet DPH v mesiac 07/2005 z predmetnej zálohy?
Budem v mesiaci 10/2005 správne účtovať faktúru o nákupe predmetného automobilu od ČSOB leasing a.s. v celkovej sume + 19% DPH a urobím odpočet už odpočítanej zálohy a DPH, ktorá je v kúpno predajnej zmluve uvedená ? Je to tzv. Splátkový predaj PARTIS.Za vyjadrenia a názory ďakujem a zostávam s pozdravom.