zk24
23.09.10,14:21
Ahojte,

potrebovala by som poradit v nasledovnej oblasti.

Jeden klient (s.r.o.) je registrovany na IC DPH podla paragrafu 7a, a teda ma povinnost podavat kvartalne suhrnny vykaz elektronicky.

Spracovavam pre klienta uctovnictvo externe.

Pri vytvarani registracie si odo mna pyta meno, priezvisko, mail, a obec.

Mam tuto uviest svoje meno? Svoju obec podla mojho sidla? Alebo udaje o klientovi? Meno a priezvisko koho potom? Konatela? Alebo nemusim to vyplnat?

Konam na zaklade generalneho splnomocnenia.

Prosim ako to riesite vy pre svojich klientov?

Dakujem.
zk24
23.09.10,12:24
Este dodam, ze asi pred mesiacom som registrovala seba s tym, ze som myslela ze ja budem mat pristup k tymto sluzbam a iba si pridam po jednom vsetkych klientov ktorych sa to tyka... Bolo mi potom povedane, ze to takto nejde, ze kazdeho treba registrovat zvlast, a prihlasovat sa vzdy pod udajmi daneho klienta....

Ako to riesia uctovnicke firmy? Maju desiatky pristupov?
grammatika
23.09.10,12:32
Buď si registrovaná Ty a klienti Ťa splnomocnia na DÚ na podávanie dokumentov a potom sa prihlasuješ pod svojim menom a vždy vyberieš klienta, za kt. ideš podávať. V prípade, že Ti pribudne ďalší klient, tak s tým Tvojim registračným listom, kt. si si spravila ešte "kedysi" a s ďalšími dokumentmi - dohoda, splnomocnenie, občiansky, výpis z orsr pôjdeš na DÚ pridať tohto nového klienta.

Alebo sa registruje každý Tvoj klient a Tebe poskytnú heslá a podáš to za nich, alebo im len pošleš dokument v el.forme a oni sa prihlásia a podajú si to.
zk24
23.09.10,12:37
Buď si registrovaná Ty a klienti Ťa splnomocnia na DÚ na podávanie dokumentov a potom sa prihlasuješ pod svojim menom a vždy vyberieš klienta, za kt. ideš podávať. V prípade, že Ti pribudne ďalší klient, tak s tým Tvojim registračným listom, kt. si si spravila ešte "kedysi" a s ďalšími dokumentmi - dohoda, splnomocnenie, občiansky, výpis z orsr pôjdeš na DÚ pridať tohto nového klienta.

Alebo sa registruje každý Tvoj klient a Tebe poskytnú heslá a podáš to za nich, alebo im len pošleš dokument v el.forme a oni sa prihlásia a podajú si to.

To prve riesenie sa mi paci viac :)

Takze. Ja mam pristup, ja som vsak neni platca DPH, takze som to este ani raz nevyuzila. Snazila som sa tam vsak pomotkat a pohladat ako si pridat klienta, cez aku moznost pridat dalsi danovy subjekt, ktory by som mohla "spravovat".

Takze:
1. Splnomocnenie od klienta mam
2. svoj OP mam :)
3. vypis z ORSR - moj ci klientov? Asi moj. Mam.
4. Dohoda o podavani dokumentov elektronickou formou - Medzi mnou a DU (co som vlastne uz davala, ked som robila sebe konto), alebo medzi klientom a DU? Asi klientom a DU, ze?

A s tym mam ist na DU miestne prislusny mojmu sidlu, alebo klientovmu? Kazdy sme z ineho mesta.

Nasledne mi DU prida tento danovy subjekt pod moje konto? Dobre som to pochopila? Inac dakujem velmi pekne zatial :)
grammatika
23.09.10,12:43
cez Tvoj prístup si to tam "len tak" nepridáš :)
Musíš ísť osobne na daňový úrad a predložiť dokumenty (vid príloha).
Potom prebehne na DÚ registrácia a "objavíš" subjekt v zozname subjektov :)

(len teraz neviem, že či dohodu o spôsobe doručovania písomností podpíšeš Ty alebo sročka - priprav si obidve verzie :) - alebo niekto tu povie lepšie :)...výpis z ORSR sročky)
zk24
23.09.10,12:45
Ked to vsetko budem mat pripravene, mam ist na "svoj" DU alebo na DU, pod ktory patri dotycny klient?
Lianka
23.09.10,12:53
Ked to vsetko budem mat pripravene, mam ist na "svoj" DU alebo na DU, pod ktory patri dotycny klient?

Na DU, kam patri klient :).
zk24
23.09.10,12:54
Vďaka vdaka vdaka obom :)