Alena Medvedzie
13.11.05,18:04
Poradte mi či dobre rozumiem téme o PHM . Ak firma má auto v majetku a používa ho vybavovanie firemných vecí nie služobné cesty a účtuje v PU môže si dať PHM do nákladou iba ak má bločky o nákupe PHM samozrejem podľa spotreby napísanej v TP auta! Služobné cesty zamestnancou, ktorý použijú firemné auto sa vypočíta podľa cestovných náhrad alebo sa im vyrátajú diety a bločky PHM sa dajú do nákladou? Mám v tom asi zmetok!

Ak by mi niekto vedel to riadne vysvetliť, bola by som mu vďačná.
Zaujímala by ma táto teme aj V JU
Daska
13.11.05,17:19
Pokial sa jazi sluzobnym autom, VZDY sa davaju blocky, pausal od km sa dava len na sukromne auto...
Blocky samozrejme pola spotreby
Manual
13.11.05,18:36
Poradte mi či dobre rozumiem téme o PHM . Ak firma má auto v majetku a používa ho vybavovanie firemných vecí nie služobné cesty a účtuje v PU môže si dať PHM do nákladou iba ak má bločky o nákupe PHM samozrejem podľa spotreby napísanej v TP auta! Služobné cesty zamestnancou, ktorý použijú firemné auto sa vypočíta podľa cestovných náhrad alebo sa im vyrátajú diety a bločky PHM sa dajú do nákladou? Mám v tom asi zmetok!

Ak by mi niekto vedel to riadne vysvetliť, bola by som mu vďačná.
Zaujímala by ma táto teme aj V JU Alenka, tak je v tom trošku zmätok.
1. Pri aute ktoré je zaradené v majetku firmy sa uždy účtuje len o nákupe PHM dla bločkov / Alenka vybavovanie služobných vecí alebo služobné cesty=vždy cesty na dosiahnutie zisku /
2.Pri ceste zamestnancov firmy služobným autom do nákladov účtuješ nákup PHM dla bločkov + diety podla dĺžky služ. cesty. Samozrejme vždy treba mať na zreteli spotrebu auta podla TP, ak je nadspotreba treba to "rozumne" zdôvodniť. Alebo držať spotrebu v norme podla TP auta.
Pekný večer želám...
Alena Medvedzie
14.11.05,07:32
ďakujem za vysvetlenie.
Manual
14.11.05,07:34
ďakujem za vysvetlenie. OK...:):):):):)