Veronika Haluzová
23.09.10,15:59
ahojte poradaci chcem sa informovat na.. Moj priatel ma dlhy onedlho sa ideme brat. Chcela by som vediet ci mozu jeho dlhy ktore mal este pred manzelstvom prepadnut na mna ako na jeho manzelku alebo na nase spolocne deti? a este pokial ziskame spolocny majetok pocas manzelstva napr. byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?
Lianka
23.09.10,14:02
a este pokial ziskame spolocny majetok pocas manzelstva napr. byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?

Ak ziskate majetok pocas manzelstva (myslene zrejme kupou), majetok spada do BSM, t. j. obaja ste spoluvlastnici majetku, ani jeden z vas nebude teda vyhradnym vlastnikom.
Chobot
23.09.10,14:14
ahojte poradaci chcem sa informovat na.. Moj priatel ma dlhy onedlho sa ideme brat. Chcela by som vediet ci mozu jeho dlhy ktore mal este pred manzelstvom prepadnut na mna ako na jeho manzelku alebo na nase spolocne deti? a este pokial ziskame spolocny majetok pocas manzelstva napr. byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?

Brať si chlapa, čo má dlhy spred manželstva (bez riadnej protihodnoty - teda keby mal hypotekárny úver a za neho kúpený byt, tak to je OK, ale samotné dlhy...:rolleyes::rolleyes:) tak to je časovaná bomba. Navyše tie jeho dlhy budete splácať zo spoločného rodinného rozpočtu.

A exekútora nebude zaujímať, čo je výlučne jeho a čo je spoločné. Zoberie aj to, čo patrí vám obom.
buchač
23.09.10,14:39
ahojte poradaci chcem sa informovat na.. Moj priatel ma dlhy onedlho sa ideme brat. Chcela by som vediet ci mozu jeho dlhy ktore mal este pred manzelstvom prepadnut na mna ako na jeho manzelku alebo na nase spolocne deti? a este pokial ziskame spolocny majetok pocas manzelstva napr. byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?

...Ti poviem , strašná to ...

Veronika Haluz ová
misoft
23.09.10,15:18
byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?

Pokiaľ by tento byt bol v tvojom vlastníctve pred sobášom, je to stále výlučne tvoj majetok (nenadobudnutý spoločne, nespadá do BSM!), exekútor naň nemôže siahnuť. Ale na veci a majetok nadobudnuté počas manželstva už veselo môže.
pepsikova
23.09.10,16:25
...a ten budúci manžel bude dlžoby splácať z príjmu, čo patrí do rodiny..teda vám obom..tak aj dlhy budú spoločné...teda, nech splatí dlhy a potom si ho zober...
Kazu
23.09.10,17:08
Chlap má do manželstva priniesť peniaze, nie dlhy. Načo ti budú?
buchač
23.09.10,17:17
Chlap má do manželstva priniesť peniaze, nie dlhy. Načo ti budú?

Peniaze do manželstva má priniesť žena ...:rolleyes:

Ak ide o tú variantu , ktorú spomínaš , potom je to už zlatokopectvo ...;)

A načo budú ČO ??????....dlhy , alebo peniaze ....;):D:D:D:D:D
Halli
23.09.10,17:36
Peniaze do manželstva má priniesť žena ...:rolleyes:



...Juri, neblázni, potom už manžela nepotrebuje...len chlopa :D...občas:D
durisovad
23.09.10,17:49
Ja by som si veelmi dobre rozmyslela, ci sa mam za takehoto cloveka vydat. Ale laska byva slepa a hlucha, zvlast u mladych ludi. Lenze potom tie konce....
Kazu
23.09.10,17:54
Peniaze do manželstva má priniesť žena ...:rolleyes:

Ak ide o tú variantu , ktorú spomínaš , potom je to už zlatokopectvo ...;)

A načo budú ČO ??????....dlhy , alebo peniaze ....;):D:D:D:D:D

Peniaze nie, iba roľu, kravu a periny.:---

A pýtala som sa načo jej budú jeho dlhy.
pepsikova
24.09.10,13:43
..mojuš, ty to nemáš voľajako domotané?..nie roľu, ale pláž (najlepšie súkromnú pri mori na Malorke), ..kone (pod kapotou, čím viac, tým lepšie)...a duchny netreba, na Malorke je teplo, stačí plachta..no..myslím ja..))))))
Katy a R
24.09.10,13:59
No veď ju nestrašte ... poradiť chcela :confused:.
Existuje aj možnosť zrušenia BSM;)