alicacka
23.09.10,18:41
Prosím Vás, ako sa účtuje DPH z PHM, ktoré mi vyúčtuje zamestnanec po ukončení jeho pracovnej cesty, ktorú uskutočnil s vozidlom zamestnávateľa ? Je možné takéto DPH z PHM uplatniť ? :confused: Keď však vyplatím celú sumu, ktorú mi vyúčtuje, tak ako dostanem DPH z PHM do výkazu ?Už som všetko preštudovala, čo je tu na Porade, ale k tomuto som sa nedopracovala. Ďakujem každému za pomoc. Potrebujem ju dosť súrne.
Rozalka
23.09.10,17:52
Nákupy PHM nezúčtuj cez vyúčtovanie cestovných náhrad, ale priamo (výdavkový pokladničný doklad).
alicacka
24.09.10,05:49
Ďakujem pekne. Už som si niečo aj naštudovala mimo. Keď dobre chápem, ak dám PHM do vyúčtovania, tak si nemôžeme uplatniť DPH. Takže do vyúčtovania budeme dávať len stravné a vreckové. Bude to tak dobre ?
Tweety
24.09.10,05:51
Ďakujem pekne. Už som si niečo aj naštudovala mimo. Keď dobre chápem, ak dám PHM do vyúčtovania, tak si nemôžeme uplatniť DPH. Takže do vyúčtovania budeme dávať len stravné a vreckové. Bude to tak dobre ?
Áno, bude.
alicacka
27.09.10,09:26
Ďakujem Tweety za potvrdenie môjho postupu.
Rozalka
30.09.10,17:39
Našla som na DRSR Zápis zo zasadnutia Komisie na zabezpečenie jednotného metodického výkladu za oblasť dane z
pridanej hodnoty konaného dňa 29. júna 2010. Zaoberá sa aj takouto problematikou, prikladám
betka
30.09.10,18:37
Prosím Vás, ako sa účtuje DPH z PHM, ktoré mi vyúčtuje zamestnanec po ukončení jeho pracovnej cesty, ktorú uskutočnil s vozidlom zamestnávateľa ? Je možné takéto DPH z PHM uplatniť ? :confused: Keď však vyplatím celú sumu, ktorú mi vyúčtuje, tak ako dostanem DPH z PHM do výkazu ?Už som všetko preštudovala, čo je tu na Porade, ale k tomuto som sa nedopracovala. Ďakujem každému za pomoc. Potrebujem ju dosť súrne.

Len pre info:

(3) Vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu, štátnozamestnaneckého pomeru, služobného pomeru alebo iného obdobného vzťahu, keď fyzická osoba je povinná dodržiavať pokyny alebo príkazy, čím sa vytvára stav podriadenosti a nadriadenosti z hľadiska podmienok vykonávanej činnosti a jej odmeňovania, sa nepovažuje za nezávislé vykonávanie činnosti podľa odseku 1.