sklenkova
13.11.05,18:50
Moja dcéra,keď mala 16 robila foto pre modeling,ale teraz má 20 je SZČO a samozrejme keď ju požiadali o foto za 65000,-nerozmýšlala a zobrala to.Potom zistili,že zmluva spred 4 rokov je neplatná.Ja jej vravím,že keby uzavrela dohodu(dodatočne) musela by byť prihlásená v SP a museli by za ňu zaplatiť odvod a asi viac ako UP,lebo je to nad 6500,-SK. Ja odporúčam príkaznú zmluvu. Čo vy na to?
ajobs
13.11.05,19:33
Keď je SZČO, nemôže to byť normálna obchodná zmluva !???;)
KEJKA
13.11.05,20:08
Keď je SZČO, nemôže to byť normálna obchodná zmluva !???;)muselo by to byť v živnosti....
ondrejvla
13.11.05,20:13
muselo by to byť v živnosti....
Máš pravdu, ale - existuje živnosť : Používanie svojej tváre, postavy a iné pre modeling? Veď ona len využila svoje prednosti ako fotomodelka. No ale toto je len môj názor, nakoľko som sa v živnosti s takýmto predmetom zatiaľ nestretla, ale všetko je možné.
KEJKA
13.11.05,20:16
ja som len reagovala na radu, že to má byť obchodná zmluva, ked je SZCO. Predpokladam ze je SZCO v inom predmete cinnosti a preto obchodná zmluva sa nebude dat vyuzit. Ale jednorazova DOVP, kedze je poistená z iného dôvodu, by tento problém asi vyriesila.
sklenkova
13.11.05,21:22
Keď ona je kaderníčka a oni sami nevedia,čo teraz.Oni sa až teraz zbadali,že tá stará zmluva je neplatná a moja mladá tvrdí že nech to spravia ako chcú,sú tu ešte taliani,ktorí ju žiadajú aby im ju išla propagovať-čo sú ďalšie peniaze,ale každý sa chytá za hlavu.Ja by som ju prihlásila na iný dátum (nikto nedokáže kedy to fotili),alebo tú prík. zmluvu-ale môže ju mať ako živnostník?
pyton
14.11.05,06:21
Podľa mňa, keby chcela, tak aj fakturovať môže. Jednorazovo môže, aj keď to nie je v ŽL. A tiež môže prispôsobiť text. Súvislosť s vlasmi tam je. ;)
hron
15.11.05,15:02
Podľa mňa, keby chcela, tak aj fakturovať môže. Jednorazovo môže, aj keď to nie je v ŽL. A tiež môže prispôsobiť text. Súvislosť s vlasmi tam je. ;)
Jesis, a co ma vlastne v zivnoliste? Ja som si myslel, ze modeling je AJ o fotografiach, noaleja som kulturny barbar, v tom sa nevyznam. A pre SZCO nie je ziadna povinnost mat na fakturu, dokonca ani na peniaze na ruku zmluvu, uplne staci aj objednavka, dokonca ustna a na lubovolne peniaze.