pumukli
23.09.10,20:17
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť. Som učiteľom na ZŠ a mám 100% pracovný úväzok /23 vyučovacích hodín/. Môj, náš / nie som jediný prípad v škole/ problém sa spočíva v tom, že do povinných vyučovacích hodín už 9 rokov dozadu mne zarátavajú aj popoludňajšie záujmové krúžky, aby nemusela škola zvlásť platiť za nadčasy.Hoci tieto krúžky oficiálne sú financované zo vzdelávacích poukazov, ktoré deti dostávajú a odovzdávajú vyplnené na krúžky. Škola za môj 100% pracovný úväzok tak isto dostane od zriadovateľa peniaze. Ako by som mohol vyriešiť tento problém bez zbytočných komplikácií s riaditeľom školy?
jaros5
24.09.10,05:42
Ivča
26.05.12,06:38
Žiaci boli na školskom výlete. Bola s nimi učiteľka ktorá vedie prírodovedný krúžok. Môže si táto učiteľka dať hodiny z tohto školského výletu akože mala krúžok? Ak áno, koľko hodín si môže dať. Treba brať do úvahy to, že pracovný čas u nás je 8 hodín, alebo koľko hodín, v ten deň keď bola na výlete, by ináč odučila. Ďakujem za odpoveď.
mimaBe
26.05.12,09:54
Hodiny za vedenie krúžku nemôže riaditeľ pripočítať k úväzku. Úväzok je jedna časť platu, za krúžky sú vyplácané peniaze zvlášť. Ide o porušenie zákona o vyplácaní miezd a vyplácaní finančnej odmeny za vedenie krúžku. Stačí, ak o tom budeš informovať zriaďovateľa, myslím, že bude nepríjemne prekvapený (nie len zriaďovateľ, aj p. riaditeľ).
Ivča
27.05.12,08:58
Mám tomu teda rozumieť, že nemôže si hodiny zo školského výletu počítať ako krúžkovú činnosť, ani určitú časť.
GabiZ
28.05.12,10:45
Mám tomu teda rozumieť, že nemôže si hodiny zo školského výletu počítať ako krúžkovú činnosť, ani určitú časť.

Nie, lebo krúžková činnosť sa vykonáva v čase mimo vyučovania. Čo sa týka záujmovej teda krúžkovej činnosti, tak môže pedagóg, ktorý vedie krúžok s deťmi absolvovať výlet, ale nie počas riadneho vyučovania a potom si to započítať ako činnosť v krúžku. Platí, čo napísala mimaBe.
Ivča
28.05.12,12:15
Ďakujem za odpovede, ale stále ešte nie som si v tom celkom istá. Keď by sa náhodou z výletu vrátili okolo 18,00 hod., či môže hodiny po 15,30 hod. t.j. 2,5 hodiny - keď počítam že pracovná doba je od 7,00 do 15,30 hod. (neviem ako by sa to malo počítať u učiteľov, či podľa úväzku alebo podľa pracovného času v organizácii) si zarátať ako krúžok a vyplatiť z vzdel. poukazov.