Mirror7
23.09.10,20:20
Dobrý deň

Viem, že už viac krát sa tu riešila reklamácia nb, ale môj prípad je nasledovný.
Môj notebook už raz bol reklamovaný kvoli poškodeniu harddisku. Disk bol vymenený a všetko bolo v poriadku. Neskor sa mi začal extrémne prehrievať notebook a bol rovnako velmi hlučný(pri prehriati sa mi automaticky vypol). To ešte stále som si povedal, že ok. Neskor mi začali vypadávať panty, a niekedy mi bežne napalovačka nezaregistrovala DVD a CD. Preto som sa rozhodol pre okamžitú reklamáciu s tým, že ako dovod reklamácia bola hlučnosť, prehrievanie, poškodené panty a problémy s mechanikou. Kedže 26.8. som ho dal na reklamáciu, tak som čakal, že to bude čoskoro rýchlo vybavené avšak z predajne sa mi ozvali až dnes a to s tým, že notebook možem mať, ale že nebudú opravené pánty, alebo že ak si počkám ešte do cca štvrtka 30.9. malo by to byť aj s pántami. Moje otázky sú nasledovné:

1. Sú povinní resp. mali povinnosť to stihnúť do 30 dní aj s opravou pantov (čo sa týka pántov,dosť často po uzavretí notebooku vypadávali,neboli fyzicky zničené) ?

2. Ak reklamujem notebook na 4 rozne závady mám právo žiadať nový notebook po prípade vrátenie peňazí ?

3. Chyby hlučnosť a prehrievanie procesora možno vziať za relevantné technické chyby ? (Teplota na CPU okolo 100 C, napr. pri streamovaní videa)

4. Riešil som to tak, že som súhlasil s tým, že počkám do budúceho štvrtka
t.j. 4 dní po reklamácii, aby boli opravené aj pánty. Postupoval som správne ?

Za odpovede vopred dakujem
maurer2
24.09.10,11:21
To zalezi od teba ja by som trval na vrateni penazi a neviem si predstavit ze by som bol odrezany od siete 30 a viac dni teplota okolo 100 waw to sa ti ako podarilo ci to je len odhad ????
Ps : aky typ NB mas ?
Mirror7
24.09.10,11:46
Namerané cez Everest, sekcia senzorov. Dali sa na nom robiť už aj vajička.

ASUS M51VA

Nové Centrino2 (Montevina) nový Asus design numerická klávesnica displej 15.4" WXGA+ color shine displej Intel Core2 Duo procesor P8600 (2.40GHz 1066MHz FSB 3MB L2 cache) pamäť 4096MB (2Gx2G) DDRII 800MHz Turbo pamäť 2GB 320GB pevný disk (5400rpm) SATA optická mechanika DVD/RW SuperMulti DL LightScribe ATI Radeon HD3650 512MB VRAM Gigabit LAN modem 56k WiFi 802.11n Bluetooth Zabudovaná video kamerka 1.3M pixels 8-in-1 čítačka kariet (SD MMC MS MS-Pro mini SD MS-Duo MS-Pro )TV-Out DVI 1xRJ-11 1x RJ-45 4x USB 2.0 1x Express card 1x IEEE 1394 Batéria Li-Ion 6 článková TPM MS Windows Vista Home Premium Sk (Nero Express Norton Internet Security ASUSDVD) Rozmery 365 x 269.5 x 40 mm váha 2.95 kg Dodávaný s taškou a optickou myškou

Mám im teda radšej zavolať a trvať na vrátení peňazí alebo nového modelu ?
Lubo44
24.09.10,12:09
To je jedno čo reklamuješ, lehota je 30 dní. Keďže to nestihnú, žiadal by som výmenu alebo vrátenie peňazí. O to viac, keď je tých závad viac a nie sú to maličkosti.
Mirror7
24.09.10,12:18
Lenže ide o to, že mi povedali, že môžem ho mať v splnenom termíne, ale len bez opravy pantov. Sú povinní opraviť to do stanovej doby ?
Lubo44
24.09.10,12:21
Lenže ide o to, že mi povedali, že môžem ho mať v splnenom termíne, ale len bez opravy pantov. Sú povinní opraviť to do stanovej doby ?
To je hlúposť. Do zákonnej lehoty sú povinní odstrániť všetky závady. Ak nie, sú povinní ti vrátiť peniaze. Nemôžu odstrániť jednu závadu a na druhú žiadať ďalší čas. Aspoň tak si to myslím ja. Ja by som ho späť nebral. Buď nový alebo peniaze.

Mám podobnú skúsenosť s bubnovou kosačkou. Jeden celý rok som sa naťahoval s predajcom. Písal som po rôznych združeniach na ochranu spotrebiteľa, dokonca na SOI. Tá uznala moje nároky a dala predajcovi pokutu. Nakoniec mi po roku naťahovačiek vrátil peniaze.
Vlado40
24.09.10,13:11
Mal som problém s reklamáciou s vrátením peňazí ,lebo všetko sa vybavovalo cez telefón ,alebo e-mail.Tak som napísal doporučený list -žiadosť na ktorú musíš dostať odpoveď s tým ,že nakoľko daná reklamácia číslo ...zo dňa ...nebola vybavená v zákonnej lehote 30 dní odstupujem podľa občianského zákonníka od zmluvy a žiadam vás týmto o vrátenie peňazí za daný tovar a hneď sa to zmenilo a peniaze mi vrátili.
simoj
28.09.10,19:16
Presne tak. to je ich problem ze nestihnu opravit noteboook do 30 dni, na pocte opraveny alebo neopravenych zavad nezalezi. ak mozes odstup od zmluvy ak si sa s nimi nedohodol inak. ak budu protestovat napis im doporuceny dopis tak ako to napisal kolega pred tym.