scart
23.09.10,22:32
Obraciam sa na Vás s otázkou.V máji tohto roku mi otec zabil mamu,otca vzali do vyšetrovacej väzby kde aj doteraz je.Keďže po rodičoch sme ostali 2 deti ja plnoletý a sestra 5 rokov,moja starká si podala žiadosť o pridelenie dieťaťa do pestúnskej starostlivosti.Súd mal prebiehať túto stretu ale z neznámych dôvodov sa sudca nemohol dostaviť,ale vyplynuli na povrch skutočnosti,že taký istý návrh si podala aj moja teta z otcovej strany rodiny,keďže komplet celá strana otcovej rodiny pochádza z BA a navštevovali nás sporadicky max raz do roka a moja sestra trávila najviac času s mojou mamou a starkou(maminou mamou).Som si viac menej istý,že za všetkým stojí otec a dozvedel som sa taktiež,že voči maminej mame spísali nejaký list,kde sú skonštruované nejaké informácie ktoré by mohli byť proti prideleniu sestry mojej starkej.Ako postupovať ďalej a aké máme šance aby sestra ostala v kruhu rodiny ktorú pozná a vyrastala v nej?Keďže bývam u tety v jednej domácnosti,môžem si ju poprípade zobrať ja s tetou?
willma
23.09.10,20:54
si jej brat, pokús sa o to,prípadne sa snaž všemožne podporiť starkú.
ivka70
24.09.10,05:49
Kedze si dospely, mozes si zobrat sestru do opatery aj ty.
hnedoočka
24.09.10,06:03
Kedze si dospely, mozes si zobrat sestru do opatery aj ty.

určite sa tu berie na vedomie i možnosť finančného zabezpečenia a to by asi nespĺňal.....:confused:
ale skús do pojednávania zozbierať prehlásenia svedkov /susedov , známych/ o tom ,že babka je spôsobilá starať sa o sestru.....takisto si myslím, že zaváži i vyjadrenie sestry ,ak chce zostať s babkou.
scart
24.09.10,07:42
Popravde neviem aké sú možnosti,u mňa finančne je to biedne keďže som študent a ani rodičov nemám,taktiež neviem či je možno spolu s tetou si ju zobrať do starostlivosti,tam už nie je problém ani finančne ani bytovo.Neviem čo si mám predstaviť pod tým prehlásením nejaký vzor kde bude čestné prehlásenie podpísané určitou osobou alebo ručne písané prehlásenie daným svetkom? U starkej bola pozrieť aj sociálna pracovníčka robila s nimi aj pohovor a nemala námietky voči bývaniu a aj finančnej stránke.Veď predsa musí to byť nejak ošetrené aby dieťa nezobrali od niekoho koho pozná a stará sa o neho 4ri roky odtrhnúť od neho a cez pol republiky do Bratislavy ho dať niekomu koho vidí maximálne raz za rok a nemá vôbec žiaden vzťah.Neviem ako je to u 5 ročného dieťaťa s tým,že ono si vyberá kam chce ísť.
ivka70
24.09.10,12:14
Myslim si ,ze sud bude rozhodne prihliadat na surodencov a nebude sa snazit, trhat vas od seba, ak je taka moznost (co realne je, kedze starka sa od vnucku chce starat), aby ste zostali v jednej spolocnej domacnosti.
scart
24.09.10,13:23
Dnes som si všetko poriadne pozrel. Teta z BA podala len nejaké vyjadrenie voči prideleniu a dôvod uviedla dom a financie,ktoré máme tiež otec z vezenia napísal nejaký list ale ktorý nebol doručený na úrad,takže teraz sme v podstate rovnocený "záujemcovia" i keď teta na sestru nemá minimálne právo z morálneho hľadiska keďže sa o ňu nikdy nezaujímala,celé je to podozrivé samozrejme na budúci týždeň si ideme zohnať nejakú právnu pomoc nech nie sme bezzubí a máme to aj právne ošetrené keďže ani z psychologického ani z rozumného hľadiska nevidím dôvod prečo by mala ísť sestra k niekomu koho nepozná keď tu jej je dobre a všetci sa o ňu staráme.
miroslaf
17.08.11,19:26
Ahoj neviem či ti to ešte pomože . Volám sa Miroslav . Mám 16 rokov . Moja mama zomrela ked som mal 2 roky a otec ušiel bol alkoholik . Mám 3 sestry dve ušli do zahraničia a jedna ktorá bola plnoletá si požiadala o pridelenie mna do pestunskej starostlivosti . A vyšlo to . Byvam snou od 3 rokov a tiež tam boli velke splietačky ohladom sesternic a podobne . No ak si vybavený materialne maš pracu, byt a stály prijem tak nebude to problem daju ti ju do opatery . Pretože si jej brat maš na to najvatší nárok lebo ťa pozná. Vždy beru ohlad na to čo bude pre dane dieťa najlepšie a ty si ta naj možnosť . Ty a tvoja starká . Držim palce .