Alex_Ovechkin
24.09.10,08:02
Firemné auto bolo predané, všetky doklady k predaju auta mám k dispozícii, mám už vystavený aj príjmový pokladničný doklad.
Chcel by som sa opýtať teraz, aký je postup pri odhlásení auta? Môžem ho odhlásiť ja ako ekonóm firmy, alebo potrebujem na to aj konateľa, prípadne jeho splnomocnenie?
Čo všetko mi k odhláseniu auta treba?

Ďakujem za odpoveď
Stina
24.09.10,06:16
Pri odhlásení vozidla do iného okresu je držiteľ vozidla povinný predložiť (pristaviť vozidlo ku kontrole evidenčných čísiel je povinný len pri prihlásení vozidla z iného okresu).

Čo potrebujete:
* vyplnená žiadosť s údajmi nového držiteľa,
* technický preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla alebo osvedčenie o evidencii,
* platný doklad totožnosti, ak ide o vozidlo fyzickej osoby, ak ide o podnikateľa - výpis z obchodného registra alebo živnostenský list,
* splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
* v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,
* doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovenosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Čo zaplatíte:
* Správny poplatok sa platí až pri prihlasovaní vozidla z iného okresu, odhlásenie vozidla je bez poplatku. V tomto prípade ostávajú na vozidle pripevnené tabuľky s evidenčným číslom.
Ice dive
24.09.10,06:22
Firemné auto bolo predané, všetky doklady k predaju auta mám k dispozícii, mám už vystavený aj príjmový pokladničný doklad.
Chcel by som sa opýtať teraz, aký je postup pri odhlásení auta? Môžem ho odhlásiť ja ako ekonóm firmy, alebo potrebujem na to aj konateľa, prípadne jeho splnomocnenie?
Čo všetko mi k odhláseniu auta treba?

Ďakujem za odpoveď
Konateľ by mal ísť odhlásiť auto osobne na políciu s novým majiteľom a s osvedčením od vozidla a výpisom z OR - ktorý nechá na polícií... pokiaľ sa jemu nechce ísť na políciu môže notársky splnomocniť aj teba (alebo nového majiteľa), na to potrebuje original výpisu z OR, splnomocnenie, OEV od vozidla, potvrdenie o skončení leasingu ak bol, a splnomocnený potrebuje notársky overenú fotokópiu občianskeho preukazu...
Alex_Ovechkin
24.09.10,06:26
Konateľ by mal ísť odhlásiť auto osobne na políciu s novým majiteľom a s osvedčením od vozidla a výpisom z OR - ktorý nechá na polícií... pokiaľ sa jemu nechce ísť na políciu môže notársky splnomocniť aj teba (alebo nového majiteľa), na to potrebuje original výpisu z OR, splnomocnenie, OEV od vozidla, potvrdenie o skončení leasingu ak bol, a splnomocnený potrebuje notársky overenú fotokópiu občianskeho preukazu...
vďaka za odpoveď
grammatika
24.09.10,06:41
Btw. nezabudnite oznámiť daňovému úradu zánik daňovej povinnosti dane z MV na tento automobil :)
johanka12
15.01.11,16:19
ahojte,ak firma pouzivala na sluzobne cesty sukromne auto nezaradene do podnikania, bolo prihlasene na danovy urad ,ked prestane firma pouzivat toto auto ma povinnost odhlasit ho z danoveho uradu ?

Dakujem za odpoved
Tweety
15.01.11,18:34
ahojte,ak firma pouzivala na sluzobne cesty sukromne auto nezaradene do podnikania, bolo prihlasene na danovy urad ,ked prestane firma pouzivat toto auto ma povinnost odhlasit ho z danoveho uradu ?

Dakujem za odpoved
Firma nemala oznamovaciu povinnosť.
heňa36
30.05.11,13:02
Manžel potrebuje odhlásiť staré a zároveň prihlásiť nové motorové vozidlo na živnosť, ale nie sme si istý, ktoré tlačivo je na to správne.Našli sme tlačivo ,, Oznámenie vzniku/zániku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel ". Poradíte nám, či je toto tlačivo správne, alebo sú na to potrebné iné tlačivá? ĎAKUJEM!!!
Tweety
30.05.11,13:04
Manžel potrebuje odhlásiť staré a zároveň prihlásiť nové motorové vozidlo na živnosť, ale nie sme si istý, ktoré tlačivo je na to správne.Našli sme tlačivo ,, Oznámenie vzniku/zániku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel ". Poradíte nám, či je toto tlačivo správne, alebo sú na to potrebné iné tlačivá? ĎAKUJEM!!!
ÁNo, je správne.
s-bosorka
30.05.11,13:50
Dobrý deň, mám otázočku. Môžem odhlásiť auto z daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel a nechať ho naďalej v majetku s.r.o? Auto je už odpísané, no zatiaľ nemajú na neho kupca a momentálne sa vôbec nepoužíva.
Tweety
30.05.11,13:52
Dobrý deň, mám otázočku. Môžem odhlásiť auto z daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel a nechať ho naďalej v majetku s.r.o? Auto je už odpísané, no zatiaľ nemajú na neho kupca a momentálne sa vôbec nepoužíva.
ÁNo, môžeš.l
s-bosorka
30.05.11,13:54
Vďaka za veľmi rýchlu odpoveď.