doktor01
24.09.10,08:44
Znovu téma rosenie plastových okien ale tento krát trochu inak. Stretol sa už nikto s rosením zatvorených plastových okien z vonka (presne tak ako to stáva z vnútra). Už niekoľko dní pozorujem, že sa nám rosia okná z von (počas noci). Ide o okná na obytnom dome na 8 posch. Vie niekto niečo o tomto probléme?
Chobot
24.09.10,06:54
Znovu téma rosenie plastových okien ale tento krát trochu inak. Stretol sa už nikto s rosením zatvorených plastových okien z vonka (presne tak ako to stáva z vnútra). Už niekoľko dní pozorujem, že sa nám rosia okná z von (počas noci). Ide o okná na obytnom dome na 8 posch. Vie niekto niečo o tomto probléme?

TO nie je problém, ale bežný fyzikálny jav. Veď keď sa pozrieš na jeseň ráno na trávu, autá, zábradlia,... všade uvidíš rosu. Ak sa v noci predmety ochladia, vzduch je stále nasýtený vodnými parami, ktoré sa potom na chladných predmetoch vyzrážajú.

Ak ti to robí na okne, to znamená, že vonkajšie okno je chladné. A to je len dobré znamenie, že okno dobre tesní a že teplo neuniká von. Keby to vonkajšie okno bolo teplé (ohriate cez vnútorné sklo), tak by sa žiadna rosa na ňom nevyzrážala.
misomiso
24.09.10,06:56
...pokial je to skutocne zvonka. Len treba overit, ci to nie je na vonkajsom skle zvnutra (medzi sklami).
220870
24.09.10,09:40
Nieje to problém ,ale známka toho že máte kvalitné sklá.Budte rád.
pivko
24.09.10,18:08
Nieje to problém ,ale známka toho že máte kvalitné sklá.Budte rád.
Aj mne sa rosia;););)
pivko
24.09.10,18:10
...pokial je to skutocne zvonka. Len treba overit, ci to nie je na vonkajsom skle zvnutra (medzi sklami).
Čo chceš overovať veď asi nieje sprostý, prejde prstom po skle a vie že to je z vonku. 220870 ma potešil ,aj ja mám 3sklo a rosí;)