ikovacikova
24.09.10,09:31
Ahojte poraďáci,

(píšem za mojho priateľa)
Keď mu súd stavil výšku výživného na maloleté dieťa (dcéra), ktorá už dovŕšia 18 rokov a ani on, ani ona si nepodali zrušenie platenia na maloleté dieťa a tým pádom si ona neuplatnila výživné na dospelé nezaopatrené dieťa, naďalej priateľ platí výživné na dcéru a poukazuje to na meno matky. Je to správne? Alebo to má už posielať na meno dcéry?
Keď písomne žiadal, aby mu obidve dcéry zasielali doklad o štúdiu, odpoveď dostal asi takú, že nie sú povinné mu to posielať, pretože mu súd stanovil platiť výživné a nebolo to zrušené. Majú pravdu? Poraďte mi prosím, ako mám postupovať.


Ďakujem. Iveta
Barbara
24.09.10,07:38
keď mu nechcú poslať potvrdenie zo školy tak to asi znamená, že sa neučia:rolleyes: to znamená, že TVOJ priateľ nech si požiada súd o zrušenie výživného. a vtedy sa dozvie, či sa ešte učia, alebo nie a či má ďalej posielať výživné
Flinstone
24.09.10,08:42
môže to posielať na meno dcéry. Výživné patrí deťom. Aj ohľadom výživného pred súdom sa plnoleté dieťa už zastupuje samé.
A nech upozorní dcéry, že to čo je tak známe medzi ľudmi: "spotrebované výživné sa nevracia" platí len pre maloleté deti. U plnoletých dcér, ak mu súd zruší vyživovaciu povinnosť k určitému dňu, ak platil ďalej, bude môcť požadovať vrátenie tejto sumy.