gangi
24.09.10,11:46
dobry den potrebujem poradit, akym sposobom mozem zuctovat tovar, ktory nieje objednany na firmu,ale na moje meno,ale potrebujem ho dostat do firmy a tak predavat dalej,
vdaka za radu
Tweety
24.09.10,10:10
dobry den potrebujem poradit, akym sposobom mozem zuctovat tovar, ktory nieje objednany na firmu,ale na moje meno,ale potrebujem ho dostat do firmy a tak predavat dalej,
vdaka za radu
Nemôžeš o takomto tovare účtovať.
gangi
24.09.10,10:20
neda sa nejakym sposobom, ze napr. kupno predajna zmluva s firmov, ze odkupi odomna tovar? alebo nejaky iny spobob?
Tweety
24.09.10,10:22
neda sa nejakym sposobom, ze napr. kupno predajna zmluva s firmov, ze odkupi odomna tovar? alebo nejaky iny spobob?
Ak máš firmu, prečo nenakúpiš na IČO?
gangi
24.09.10,10:34
zle ste ma pochopili, na tovar je uz vystavena faktura,ktora je na meno fyz. osoby, cize ako to mozem presunut do firmy??
Tweety
24.09.10,10:35
zle ste ma pochopili, na tovar je uz vystavena faktura,ktora je na meno fyz. osoby, cize ako to mozem presunut do firmy??
A nemôžeš požiadať dodáv. aby faktúru vystavil správne na firmu?
gangi
30.09.10,13:27
A nemôžeš požiadať dodáv. aby faktúru vystavil správne na firmu?
OK,chyba je opravena, lenze je tu dalsi problem, dodavate zo zahranicia mi sice vystavil fakturu na meno spolocnosti,
lenze nikde nezadal moje IC DPH (VAT registration),
ako teraz postupovat?pretoze niekde som sa docital ze je tato faktura platna a na konci roku si poziadam stat z ktoreho je dodavatel o vratenie dane,
lenze velmi sa mi tomu nechce verit, kedze na slovensku stale kazdy vypisuje IC DPH...atd.