MikeGaga
24.09.10,11:14
Zdravím Vás všetkých.

Chcem Vás poprosiť o odpoveď na niektoré moje otázky.

Vlastníme ornú pôdu-jednu parcelu, cca 1600m2 časť je v intraviláni (500m2) a časť v extraviláni (1100m2) obce - je to parcela KN-E.

Radi by sme tam hospodárili individuálne.

Čo môžeme "robiť" na ornej pôde ? Môžeme napr. vysadiť stromy, živý plot od cesty alebo krovinaté ovocie ( maliny, ríbezle ap. )

Alebo je potrebné previesť ornú pôdu na záhradu ? Ako sa dá urobiť zmena ornej pôdy na záhradu ?

Ďakujem.
Mária27
25.09.10,10:01
Ornú pôdu treba obrábať, je o tom zákon o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy.
Ak to mas v intravilane, je vhodné ju zmeniť - pôjdeš na Obvodný pozemkový úrad a tam ti daju tlačivko a aj poradia čo a ako.
Miloš Mičega - CIMOM TN
25.09.10,18:20
Zdravím Vás všetkých.

Chcem Vás poprosiť o odpoveď na niektoré moje otázky.

Vlastníme ornú pôdu-jednu parcelu, cca 1600m2 časť je v intraviláni (500m2) a časť v extraviláni (1100m2) obce - je to parcela KN-E.

Radi by sme tam hospodárili individuálne.

Čo môžeme "robiť" na ornej pôde ? Môžeme napr. vysadiť stromy, živý plot od cesty alebo krovinaté ovocie ( maliny, ríbezle ap. )

Alebo je potrebné previesť ornú pôdu na záhradu ? Ako sa dá urobiť zmena ornej pôdy na záhradu ?

Ďakujem.


Skúsim odporučiť jednu vec.

Oslovte geodeta (geodetickú kanceláriu) a tam dostanete komplet info a možno poradí veci, ktoré dnes ani neviete (napr. zmenu druhu pozemku kôli daniam a pod.). Akákoľvek zmena, napr. aj v hraniciach pozemku musí ísť cez geodeta. Mám skúsenosti, že "dobrý" geodet Vám to vybaví komplet.

CIMOM