robbco
24.09.10,12:16
Dobry den.

Chcel by som Vas poprosit o radu.
Otec zdedil pozemok, s 1/2 spoluvlastnickym podielom mesta.
Pozemok je v zastavanej casti mesta blizko centra o vymere 1700m2.
Je neudrziavany zarastenyhustym porastom.

Chcem sa spytat:
1. Ako je mozne vyspotiadat pozemok. (Na odkupenie nemame, pozemok by sa ale v buducnosti hodil...) Napr rozdelenie? Su pravne ukony rovnake ako v pripade poluvlastnictva s fyzickou osobou?(v strucnosti ake?)

2. Ako pripadne zistim na vyuzitie tohto pozemku (ci ho je mozne pouzit ako stavebny alebo nie) a ako sa delia pozemky, je tvaru trojuholnika, pricom je relativne uzky keby sa delil po dlzke, no po sirke je ina hodnota , kedze dolna cast je orintovana do centra (sice este cez jeden pozemok) a horna uzsia do obstavaneho tazko pristupneho miesta.

3. Pristup k pozemku je po schodikovitom uzkom chodniku len pre pesich(z ostatnych stran su pozemky). Je to pravne povazovane za dostatocny pristup alebo je potom mozne pozadovat pristupovu cestu aj pre auto?

4.Vlastnime este niekolko pozemkov ktore su pozostatkami parciel (z ktorych sa lukrativne casti stratili nikto nevie ako na vystavbu uz davno). Je mozne tieto pozemku ponuknut napr na vymenu mestu za cast toho s polovicnym vlastnictvom mesta? Patria cesty vobec mestu?

Dakujem
Mária27
24.09.10,15:16
Chod na mesto, nájdi si tam toho správneho človeka, ktorý má pozemky na starosti a porozprávaj sa s ním. Myslím, že dostaneš odpovede na všetky otázky a oveľa kvalifikovanejšie.
Treba vedieť, či ide o ornú pôdu alebo iný druh, ako je zaradený v územnom pláne, či mesto pozemky vymieňa, za čo by ho predali ... To ti my asi nepovieme.
robbco
25.09.10,03:27
Dakujem za odpoved.
Na pozemku su dve parcely, jedna je vedena ako zahrada a druha ako Zastavané plochy a nádvoria.Kedysi tam stal dom mojej prastarkej a v ramci planovanej vystavby ktora sa neuskutocnila zostal prazdny. Ja sa na mestsky urad chystam, ale chcel som mat aspon hruby prehlad, aby ma nemohli len tak odbavit niecim co ani nie je pravda , len aby mali pokoj a nemuseli nic riesit... zial to sa mi vickrat potvrdilo....
hubatá
26.09.10,05:36
Ak máš pocit že ťa odbíjajú, daj podnet písomne a vtedy ho začnú riešiť. Úradníci, polícia, daňováci na telefonáty a osobné návštevy nereagujú - ak z toho nie je spis kde je dátum podania tak sa s tým nikto nebabre, lebo nebeží žiadna lehota, nik nie je zodpovedný. A sebe nezabudni dať na podateľni opečiatkovať kópiu, aby si mal doklad o podaní. A kúp si obrovský šanón ..........bude to vyporiadanie asi dlho trvať, snaž sa to čo najskôr začať riešiť, aby sa nezmenili zákony a z nejakého dôvodu tvoju polovicu nevyvlastnili za ich cenu, t.j. skoro zadarmo !
jar88
26.09.10,06:04
Presne tak.
Všetko treba riešiť písomne a využívať pritom zákony.
(ale prípadnej "debate" s úradníkmi sa tiež netreba vyhýbať)
robbco
26.09.10,10:36
Dakujem za odpoved.
Viete ci to pri takejto kombinacii prebieha rovnako ako s fyzickou osobou,
alebo napr pre rozdelenie musi zasadnut zhromazdenie, teda aj k odsuhlaseniu delenia a rozdelenym castiam?
robbco
11.10.10,10:18
Tak som sa bol na meste spytat a dostal som odpoved, ze mesto tam odpredalo vsetky pozemky na vystavbu obytnych komplexov a parkovisk, okrem toho nasho. Tam je vraj naplanovany len stromovo krovinaty porast, neplanuju to odkupit, pretoze to je vraj nevyuzitelne a aj pre mna, pretoze tam musim strpiet stromy, kote zakryvaju budovu skoly za nim, tak to vraj naplanoval architekt (na celom 1700m2 pozemku). Vraj mi tam neschvalia vystavbu ani nic, akurat mi mozno prikazu sa o to starat v sucinnosti s mestom...Da sa s tym nieco robit? musim nechat stromy na celom pozemku aj keby som dosiahol nejake rozdelenie? podotykam ze na okolitych poemnkoch ktore su vedla su tiez stromy a kriky, no tam sa stava jedna radost...

Dakujem

PS: v LV je na E-ckovych parcelach druh pozemku ako zastavane plochy a nadvoria + zahrady, a na C-ckovej bez LV su vedene ako ostatne plochy-bez trvaleho uzitku