karla24
24.09.10,14:53
Dobry den,

v pripade,ze uctujeme samozdanenie u zahranicnej faktury, casto nam vyplyva povinnost podania dodatocnych danovych priznani, vzhladom k tomu,ze u tovaru vznika danova povinnost dnom vystavenia faktury a u sluzby dnom dodania sluzby. Doteraz sme vzdy pripravovali dodatocne danove priznania s nulovym vplyvom.

Podla informacii z DU VDS som sa dozvedela,ze dna 31.8. vyslo nariadenie pre kontrolorov, ze danove subjekty nemusia podat dodatocne danove priznanie, v pripade, ze ide o nulovy vplyv a mozu to dat do danoveho priznania v obdobi, kedy je o tom uctovane. Zial nie je to nikde vydane pisomne a bojim sa, ze ked to takto zacnem robit, ze mi to dodania.....minimalne vystup....

Nepoculi ste niekto o tejto informacii?

Vdaka.
Lubo44
24.09.10,13:04
Ja som o takom niečom nepočul, ale tiež sa nám stáva, že tovar dostaneme skôr a faktúra príde až po uzávierke DPH. Ja to riešim tak že to dám do DP v tom mesiaci kedy dostanem faktúru (ak už mám po uzávierke). Viem že to nie je úplne správne ale zatiaľ som s tým nemal problém.

Mal som aj daňovú kontrolu a tá mi zistila niečo podobné. Mali sme zdaniť služby - školenie z USA, ale zároveň sme si uplatnili aj odpočet. To isté bolo aj s tovarom - nadobudli sme tovar od švajčiarskej firmy z nemeckým IČ DPH. Účtovníčka si to nevšimla a zaúčtovala ako dovoz. Kontrola to zdanila, ale zároveň uplatnila aj odpočet.

Chcem tým povedať, že ak ti niečo dodania v rámci samozdanenia, musia ti zároveň uplatniť aj odpočet. Čiže nulový efekt. To mám priamo od kontrolóra z DÚ.