Iveeta
24.09.10,14:54
Zakladám túto tému, lebo niečo podobné som v poradách nenašla :
Som povinná zabezpečiť daň z úhrad za reklamu na internete, ktoré platíme zahraničnej firme do Írska, pričom materská firma dodávateľa je z USA? Ak áno, postupujem podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Írskom alebo Zmluvy...s USA? Ďakujem za pomoc.
sammydelukan
26.09.10,07:58
Ide o Google, resp. Adwords? Ak áno, nie je podstatné či je mat. firma v USA, vy ste vo vzťahu s Írskom a teda EU legislativou. Ak ste jednotlivec podnikateľ, podľa mňa nič také v jednoduchom účtovníctve nemusíte robiť, príde mi nelogické platiť daň za služby (reklamu, poradenstvo, školenie), to by mali zaplatiť tí v Írsku, lebo to bude ich príjem. Ale možno sa mýlim. Radšej nech sa k tomu vyjadrí odborník.
Iveeta
01.10.10,06:21
Ide o Google, resp. Adwords? Ak áno, nie je podstatné či je mat. firma v USA, vy ste vo vzťahu s Írskom a teda EU legislativou. Ak ste jednotlivec podnikateľ, podľa mňa nič také v jednoduchom účtovníctve nemusíte robiť, príde mi nelogické platiť daň za služby (reklamu, poradenstvo, školenie), to by mali zaplatiť tí v Írsku, lebo to bude ich príjem. Ale možno sa mýlim. Radšej nech sa k tomu vyjadrí odborník.
Ďakujem za reakciu. Áno, ide o Google - dosahuje príjmy na území SR za reklamu. Mne vychádza, že by sme túto zrážku dane z celkovej platenej sumy za túto reklamu mali vykonať podľa §44 Zákona o DP. Ale snáď sa mýlim. Niekto istejší a skúsenejší v tejto oblasti neporadí? Možno má sammydelukan pravdu...Prosím o ďalší názor.