Petra Nová
24.09.10,15:56
Založila som túto tému v nádeji, že pre niektorých členov bude prospešné, ak sa vopred zverejnia podmienky pre vylúčenie člena. Z istého dôvodu ma to osobne zaujíma, pretože administrátor v niektorej z tlačidlových tém spomínal, že ich systém je nastavený tak, aby ony slúžili aj pre takéto opatrenie. A je jasné, že v rozsahu a obsahu tlačidiel, ani hodnotení príspevkov sa v dohľadnom čase neuskutočia žiadne zmeny.

Mňa by teda zaujímalo, či dôjde k automatickému vylúčeniu pri dosiahnutí určitého počtu tzv. zlých bodov alebo či rozhodne administrátor. A hlavne by bolo dobré vedieť, ktoré tlačidlá sa zarátavajú medzi zlé body a pri akom ich počte „spadne klec“. Myslím, že znalosť uvedeného by slúžila jednak ako prevencia, možno niekomu aj na to, aby úmyselným klikaním vyhnal iného z Porady , ale bolo by fér, ak by sa o týchto podmienkach vedelo vopred.;)
Richard
24.09.10,14:09
Ja som písal o zámere, nie že to takto funguje.
Zámer je taký že po X bodoch príde upozornenie a po Y by prišlo vylúčenie na X dní. Opakované vylúčenie by potom bolo už asi navždy.
Petra Nová
24.09.10,14:13
Ďakujem za informáciu, Richard. Môžem teda tomu rozumieť tak, že ak sa od zámeru prejde k realizácii, tak tie staré body sa zmažú a začne sa na novo?
sito
24.09.10,14:17
Históriou sa to tiahne ako červená niť. Ako sa zlého zbaviť.

Kto rozhodne? Kedy? Čo je dobré a kto je zlý?

Efel: Stvorenie sveta.

Pán boh, milujte sa a množte sa!

Lucifer, žerte sa a perte sa!

A tak si žijeme!
marjankaj
24.09.10,14:34
Ja som písal o zámere, nie že to takto funguje.
Zámer je taký že po X bodoch príde upozornenie a po Y by prišlo vylúčenie na X dní. Opakované vylúčenie by potom bolo už asi navždy.

Toto je asi nem dobrý nápad.:confused:
K tým zlým bodom sa dá ľahko dostať aj za nič. Niekto dá zlé body aj vtedy, ak s niečím nesúhlasí. A ak sa pridajú aj "kamaráti", tak sa body nazbierajú. A nedá sa byť s každým zadobre.
Stanislav 1975
24.09.10,14:48
Ja som písal o zámere, nie že to takto funguje.
Zámer je taký že po X bodoch príde upozornenie a po Y by prišlo vylúčenie na X dní. Opakované vylúčenie by potom bolo už asi navždy.

Nooo,tak to potom budem vylúčený velmi skoro- sú ľudia,čo mi capnú neužitočné aj ked tam mám napr.5 súhlasov a 5 užitočných a napriek tomu sa občas nájdu pacienti -poraďáci čo tam capnú zlý bod- a to bez ohladu čo je tam napísané...- to sú takí vyrývači...
Tak to tu asi dlho nebudem potom už...:cool:
Ako sa ludovo povie- A VEN...:D:D:D
Stanislav 1975
24.09.10,14:49
Toto je asi nem dobrý nápad.:confused:
K tým zlým bodom sa dá ľahko dostať aj za nič. Niekto dá zlé body aj vtedy, ak s niečím nesúhlasí. A ak sa pridajú aj "kamaráti", tak sa body nazbierajú. A nedá sa byť s každým zadobre.

By som si nemyslel,že budem niekedy súhlasiť s ing. marjankajom- a je to tu...;)
Stanislav 1975
24.09.10,15:08
Ja som písal o zámere, nie že to takto funguje.
Zámer je taký že po X bodoch príde upozornenie a po Y by prišlo vylúčenie na X dní. Opakované vylúčenie by potom bolo už asi navždy.

Richard, ked možem byť troška mimotemy-prosím ťa naprav tú možnosť uzatvorenia tém 3 hlasmi- je to strašne málo a stačí keď sa 3 dohodnú a uzavrú čo chcú a bum-je tam vyriešené a pritom nič nieje vyriešené-sám si písal,že si tam chcel dať povodne 6 hlasov-prečo to neupravíš? Dosť sa to totiž zneužíva...:mad:-fakt nad tým pouvažuj, aj keď viem,že ty moc na nás poddaných nedáš,ale toto je fakt od veci trošku...
buchač
24.09.10,15:27
Nooo,tak to potom budem vylúčený velmi skoro- sú ľudia,čo mi capnú neužitočné aj ked tam mám napr.5 súhlasov a 5 užitočných a napriek tomu sa občas nájdu pacienti -poraďáci čo tam capnú zlý bod- a to bez ohladu čo je tam napísané...- to sú takí vyrývači...
Tak to tu asi dlho nebudem potom už...:cool:
Ako sa ludovo povie- A VEN...:D:D:D

...hm , čo potom ja ...:rolleyes:
Stanislav 1975
24.09.10,15:28
...hm , čo potom ja ...:rolleyes:

Ty si za vodou- ty máš za sebou velmi silnú lobby-baby z východu...:)
jozka56
24.09.10,16:29
Stanislav 1975 a Ty zo západu nemáš:)
adi11
24.09.10,16:59
myslim, že aj z juhu:)
Oliwa
24.09.10,17:09
no už tu chýba len "Juh proti severu" - Odviate vetrom... :D Chlapci, veď nepoškuľujte po sebe ako na pieskovisku, že kto má krajší kýblik, či pardon, vedierko... ;)
pepsikova
24.09.10,17:37
Ja som písal o zámere, nie že to takto funguje.
Zámer je taký že po X bodoch príde upozornenie a po Y by prišlo vylúčenie na X dní. Opakované vylúčenie by potom bolo už asi navždy...

..a to by bolo v štýle, že skončila pepsikova, ale môže prísť napr. ako pepsikola?..lebo bolo tu také, tuším, že skončenie navždy a odrazu sa našlo aj +- 30,40,50....nickov
pepsikova
24.09.10,17:39
Oliwa Dnes, 08:09 PM
no už tu chýba len "Juh proti severu" - Odviate vetrom... Chlapci, veď nepoškuľujte po sebe ako na pieskovisku, že kto má krajší kýblik, či pardon, vedierko...

..a ja že, ktorý je Paťko Švajco a ktorý je ten druhý,tiež taký krásny,len neviem, ako sa volá..vieš!!..ten!!!
erzet
24.09.10,17:46
Nedávno som dal jednej poráďáčke "neužitočné". Písala o plodoch mora a o tom ako ich pripravuje. Pre mňa je to neužitočné, pretože ja dary mora nemám rád. To však neznamená, že to apriori odsudzujem. Pre mňa je to neužitočné.
Petra Nová
24.09.10,18:13
Kým admin premyslí ako s vylučovaním a oznámi nám to, využijem túto tému - na mimo témy.

Prosím Vás, vie niekto vysvetliť, prečo sa mi nad úvodnou stránkou Porady objavuje už niekoľko dní nadpis "Ospravedlnenie". Pri mojom názore na problém ospravedlnenia, v poslednom čase je tých ospravedlnení na mňa akosi priveľa.:D Teraz neviem, či sa mne niekto ospravedlňuje, alebo mi je naznačené, že ja mám tak urobiť.:---
jozka56
24.09.10,18:15
...a mne niekde sa zobrazuje Rozprávky na zavolanie:(
Petra Nová
24.09.10,18:16
Nedávno som dal jednej poráďáčke "neužitočné". Písala o plodoch mora a o tom ako ich pripravuje. Pre mňa je to neužitočné, pretože ja dary mora nemám rád. To však neznamená, že to apriori odsudzujem. Pre mňa je to neužitočné.
V tomto ponímaní je to "neužitočné" síce pravdivé, ale kruté.:mee:
Petra Nová
24.09.10,18:27
...a mne niekde sa zobrazuje Rozprávky na zavolanie
Možno sú tam schované rozprávky pre dospelých.:D
alla66
24.09.10,18:38
Ja som písal o zámere, nie že to takto funguje.
Zámer je taký že po X bodoch príde upozornenie a po Y by prišlo vylúčenie na X dní. Opakované vylúčenie by potom bolo už asi navždy.

záleží po akých bodoch bude nasledovať vylúčenie... po Neužitočných alebo po NEVHODNÝCH?
buchač
24.09.10,18:58
Založila som túto tému v nádeji, že pre niektorých členov bude prospešné, ak sa vopred zverejnia podmienky pre vylúčenie člena. Z istého dôvodu ma to osobne zaujíma, pretože administrátor v niektorej z tlačidlových tém spomínal, že ich systém je nastavený tak, aby ony slúžili aj pre takéto opatrenie. A je jasné, že v rozsahu a obsahu tlačidiel, ani hodnotení príspevkov sa v dohľadnom čase neuskutočia žiadne zmeny.

Mňa by teda zaujímalo, či dôjde k automatickému vylúčeniu pri dosiahnutí určitého počtu tzv. zlých bodov alebo či rozhodne administrátor. A hlavne by bolo dobré vedieť, ktoré tlačidlá sa zarátavajú medzi zlé body a pri akom ich počte „spadne klec“. Myslím, že znalosť uvedeného by slúžila jednak ako prevencia, možno niekomu aj na to, aby úmyselným klikaním vyhnal iného z Porady , ale bolo by fér, ak by sa o týchto podmienkach vedelo vopred.;)


Ja som písal o zámere, nie že to takto funguje.
Zámer je taký že po X bodoch príde upozornenie a po Y by prišlo vylúčenie na X dní. Opakované vylúčenie by potom bolo už asi navždy.


záleží po akých bodoch bude nasledovať vylúčenie... po Neužitočných alebo po NEVHODNÝCH?

...na čo vôbec zámer ...
...a prečo vôbec neužitočné , mimotémy , nevhodné ...
...na čo je to vôbec dobré ????
...veď keď už , tak tieto ...súhlasím , užitočné , zábavné úplne postačujú ...

Som ešte členom jedného fóra ...tam nie je žiadne hodnotenie , každý si vyberie to svoje , vyjadrí svoj názor , poprípade poradí a hotovo ...
Tam sa hodnotí len jedno ...nazvem objektívna slušnosť a odbornosť ...a že si med popod nos nenatierame , je tiež pravda ...
Na nadávanie a ventilovanie máme zvlášť témy ...pindacie ...;):---:D:D:D
V opačnom prípade je výstraha len jedna - verejne k tomu , od príslušných moderátorov . Potom už len jedno nasleduje , vyhadzov ...
misomiso
24.09.10,19:03
Ja si myslim, ze to bude uplne na nic, ak sa nebude brat do uvahy pomer dobrych a zlych bodov. Niekto sem moze prispiet dvoma prispevkami do mesiaca a za tieto dva prispevky moze vyfasovat 5 zlych bodov. Nikomu nic neporadi, dobre body neziaska ziadne.

Niekto je tu denne tri hodiny, intenzivne radi, reaguje, napise povedzme denne 30 prispevkov. Moze mesacne ziskat 50 dobrych bodov, no najde sa niekto, komu z nejakeho dovodu chemicky nezavonia a da mu 10 zlych.

To je ako keby sme chceli porovnavat mieru dodrziavania dopravnych predpisov podla toho, kolko raz rocne clovek plati pokutu. Niekto sadne za volant styri razy do roka a v priemere raz rocne plati pokutu. Iny v aute stravi dva krat dve hodiny kazdy den a tiez plati raz rocne pokutu. Z pohladu policajnych statistik su obaja rovnako "disciplinovani" vodici.
Richard
24.09.10,19:25
Nešlo by o neužitočné ale o nevhodné body.

Mohlo by to byť tak že si nepovieme koľko má byť takýchto bodov, ale koľko príspevkov, aby niekto nevyletel náhodou za jeden.

Ale ako vidím, tu sa ťažko presadzuje kolektívna zodpovednosť :)
No nič zatiaľ budem ja za zlého a nespravodlivého :)
Petra Nová
24.09.10,19:39
Nešlo by o neužitočné ale o nevhodné body.

Mohlo by to byť tak že si nepovieme koľko má byť takýchto bodov, ale koľko príspevkov, aby niekto nevyletel náhodou za jeden.

Ale ako vidím, tu sa ťažko presadzuje kolektívna zodpovednosť :)
No nič zatiaľ budem ja za zlého a nespravodlivého :)

No, priznám sa, že veľmi nerozumiem tej druhej vete, možno skôr tuším, že všetko zostáva po starom.:) Keďže vylučovanie členov tlačidlami bezprostredne nehrozí, tak sa môžme upokojiť, a kto si myslí, že tému treba uzavrieť, môže kliknúť na "vyriešené".;):)
jozka56
24.09.10,19:55
Richard je to Tvoja stránka, my sme tu hostia, dobre. Ale naozaj došlo podľa mňa k situácii, kedy naozaj pomaly nevieme sa rozhodnúť kedy, ktoré tlačítko požiť. A naviac s vylúčením niektorých nickov, ktoré tu šarapatia, sa zrejme asi tiež len tak ľahko nedá nič rýchle urobiť. Ale o tom je virtualita, admin je zodpovedný, ten musí nájsť najvhodnejšie riešenie, aby jeho server šlapal ako hodinky a nedošiel o dobrých rádcov, na tomto servere poraďákov.:)
ubka
24.09.10,20:09
veľmi pekne a dobre si to napísala, bez "hostí" ako si členov pomenovala, by však žiadna Richardova stránka nebola .
Možno niky nevhodné sa naozaj nedajú rýchlo vylúčiť, ale bolo by možno dobré, aby sa pri uzatváraní témy moderátor neskrýval za anonimitu a podpísal sa pod zámok a tiež by bolo vhodné , napísať dôvod, prečo sa tá, ktorá téma uzatvára.