karolina5
24.09.10,16:31
Moj prispevok je z kategorie "co ma dnes rozculilo"...co je toto za krajina??? preco musim platit odvody aj ked som tento mesiac zarobila 500 eur a z nich musim dat 140 na odvody, ked mam na kazdom rohu a plne trhoviska ludi, ktori nakupuju zalacno zeleninu a predavaju ju? Nemaju pokladnu, nemaju zivnost, maju len cisty zisk a k tomu socialne davky. A ak im aj stat nic neda, aspon neplatia odvody. Preco sa mlady chlap chodi kazdy mesiac 10 rokov podpisovat na urad prace hoci ma len ucnovku, cize urcite zeby sa za tie roky nejaka praca nasla, preco pracovnicka uradu prace od tohto cloveka s usmevom nakupuje zeleninu???? (teda vlastne ju dostava zadarmo). Preco takyto ludia nemusia platit odvody??? Preco su ich deti v hmotnej nudzi a maju obed za euro na cely mesiac? Pritom ich prijmy sa mesacne pohybuju v desiatkach tisic korun - to je konkretna informacia od jedneho takehoto kupca.
Paula
24.09.10,15:23
"Prečo" treba poposlať pánom na ministerstvách, nie do odborných kýblikov Porady ;).
Lianka
25.09.10,07:29
U SZCO sa berie do uvahy prijem za cely rok, nie za jednotlive mesiace, t. j. tento mesiac mozete mat prijem "len" 500 EUR, ale iny mesiac mozete mat 0 EUR alebo 100 tis. EUR. Ak poviem, ze zalezi len od vasej sikovnosti, asi sa rozputa sprska nadavok na mna, ale hold - podnikanie je samostatna cinnost vykonavana na vlastnu zodpovednost, pre ktoru ste sa dobrovolne rozhodli.
Lianka
25.09.10,07:30
Ak sa Vam nepacia praktiky niektorych podnikatelov, nic Vam nebrani, aby ste podali podnet napr. na SOI.
marjankaj
25.09.10,07:46
Prečo?
Lebo také máme zákony. A oni hoci majú iba učňovku, vedia počítať a aj sa podpísať.
A bráni ti niečo, aby si ich napodobnila?
Aj basisti sa niekedy vyznajú lepšie v trestnom zákone ako právnici. A to právo neštudovali na školách, ale v praxi.
pavol54
25.09.10,10:09
Moj prispevok je z kategorie "co ma dnes rozculilo"...co je toto za krajina??? preco musim platit odvody aj ked som tento mesiac zarobila 500 eur a z nich musim dat 140 na odvody, ked mam na kazdom rohu a plne trhoviska ludi, ktori nakupuju zalacno zeleninu a predavaju ju? Nemaju pokladnu, nemaju zivnost, maju len cisty zisk a k tomu socialne davky. A ak im aj stat nic neda, aspon neplatia odvody. Preco sa mlady chlap chodi kazdy mesiac 10 rokov podpisovat na urad prace hoci ma len ucnovku, cize urcite zeby sa za tie roky nejaka praca nasla, preco pracovnicka uradu prace od tohto cloveka s usmevom nakupuje zeleninu???? (teda vlastne ju dostava zadarmo). Preco takyto ludia nemusia platit odvody??? Preco su ich deti v hmotnej nudzi a maju obed za euro na cely mesiac? Pritom ich prijmy sa mesacne pohybuju v desiatkach tisic korun - to je konkretna informacia od jedneho takehoto kupca.
Každý meter štvorcový pozemku niekomu patrí, a ten niekto zodpovedá za to že sa na jeho pozemku dodržiavajú zákony že? Tak sa nás spýtaj prečo nedodržiava zákony a nekontroluje ich plnenie správca trhoviska, platení zamestnanci mesta či obce. Veď to nie je o tom či si mastia kapsy ale o tom či ich niekto skontroluje či vydávajú doklady erp alebo či neklamú veď ako môže niekto pestovať prebytky a denne predávať.
karolina5
27.09.10,10:40
Nechcem sa im podobat, ano, jasne, jeden mesiac zarobim viac, iny menej, ale aj tak, hranica rocnych prijmov, pri ktorych uz vznika povinnost platit socialne odvody, je nizka, zarobit rocne napr. 250 tisic korun a dat z nich 50 tisic na odvody, je podla mna vela. Ja som tu od nikoho nechcela, aby to vyriesil, len som sa s vami chcela podelit, tak prepacte. Vsetci kompetentni o tom vedia a nic proti tomu nerobia, naopak, v pohode obecny urad vyhlasi v miestnom rozhlase, ze prisiel predavac a stoji tam a tam...na takychto ludi by sa mala radicova a spol. zamerat a nie na tych par chudakov, co plati dane a odvody, ti sa najjednoduchsie zdieraju. proste sa im vyrubi vyssia dan, zoberie moznost odpocitat zivotne poistenie a podobne... pohodlnejsie ako vyrazit do ulic a kontrolovat priamo na mieste. Este sa nenarodil politik, ktory by dokazal vyriesit "dobrovolne nezamestnanych" a ciganov...teda vlastne by prisiel o volicov:-)
pavol54
27.09.10,15:11
Právo predavača je predávať, a existuje povinnosť vyžadovať plnenie zákonov a kontrolovať ich plnenie. Ak bude na tvojom dvore niekto predávať tovar, zavoláš Radičovú aby skontrolovala či neporušuje zákon, alebo si zjednáš poriadok sama?