denkaa1
24.09.10,19:23
Dobry deň,

v decembri 2009 som pracoval ako živnostník v jednej firme a vystavil som faktúru, ktorú mi môj šéf odmietol prevziať a tiež preplatiť.
Ako mám postupovať?
durisovad
24.09.10,17:40
A dovod neprevzatia faktury ti nepovedal?
veronikasad
24.09.10,17:41
Dobry deň,

v decembri 2009 som pracoval ako živnostník v jednej firme a vystavil som faktúru, ktorú mi môj šéf odmietol prevziať a tiež preplatiť.
Ako mám postupovať?
Máš s firmou uzatvorenú zmluvu a potvrdenie prevzatia vykonanej práce ?
denkaa1
24.09.10,18:03
to mi vobec nepovedal, jednoducho odmietol prevziat fakturu
denkaa1
24.09.10,18:05
S firmou mam uzatvorenu zmluvu o dielo a co sa tyka potvrdenia prevzatia, tak to nemam....jednoducho na zaklade zmluvy som mu vyhotovil dielo a on mi odmietol prevziat fakturu...tak neviem, ako mam dalej pokracovat
Zita5
24.09.10,18:07
S firmou mam uzatvorenu zmluvu o dielo a co sa tyka potvrdenia prevzatia, tak to nemam....jednoducho na zaklade zmluvy som mu vyhotovil dielo a on mi odmietol prevziat fakturu...tak neviem, ako mam dalej pokracovat

Tak to je chyba , že nemáte protokol o odovzdaní diela .Nemáte ako preukázať, že práca bola uskutočnená a objednávateľom aj prevzatá .
Lianka
25.09.10,08:26
Ak ide len o odmietnutie prevzatia faktury, na to je jednoduche riesenie - poslite ju postou, budete mat doklad o tom, ze ste mu ju zaslali.

Podstatnejsie vsak je, co Vam pise Zitka. Darmo on bude mat v ruke fakturu, kde bude problem s realizovanim uhrady.
Zita5
25.09.10,10:47
Keby aj prišlo k podaniu na súd, tak je treba mať na pamäti, že musíte dokázať , že práca bola uskutočnená, ukončená a riadne prevzatá.Na základe týchto skutočností by bola práca riadne vyfakturovaná. A k tomu je potrebný okrem faktúry aj iný doklad. Faktúra sama o sebe o ničom nesvedčí .

V tomto prípade zrejme ide o tzv. zamestnanecký vzťah na živnostenský list a takto Vás dobehli .
Možno by ste uspeli , ak by ste mali svedkov, že ste pracovali na tej a tej zákazke .Ale to presne neviem, preto píšem len možno .
denkaa1
28.09.10,17:38
Keby aj prišlo k podaniu na súd, tak je treba mať na pamäti, že musíte dokázať , že práca bola uskutočnená, ukončená a riadne prevzatá.Na základe týchto skutočností by bola práca riadne vyfakturovaná. A k tomu je potrebný okrem faktúry aj iný doklad. Faktúra sama o sebe o ničom nesvedčí .

V tomto prípade zrejme ide o tzv. zamestnanecký vzťah na živnostenský list a takto Vás dobehli .
Možno by ste uspeli , ak by ste mali svedkov, že ste pracovali na tej a tej zákazke .Ale to presne neviem, preto píšem len možno .


Áno, išlo o zamestnanecký vzťah na živnosť. Vždy po ukončení práce som vystavil faktúru a nevyhotovoval sa žiadny protokol o prevzatí diela alebo niečo podobné a šéf mi faktúry vždy preplatil. Až ku koncu roka 2009 sa náše vzťahy narušili a ja som z danej firmy odišiel a vtedy mi šéf poslednú za 12/2009 faktúru odmietol dokonca prevziať a preto nebola vyplatená...čiže som nedostal "poslednú výplatu".

Preto sa pýtam, či sa dá v tomto prípade vôbec nejako postupovať, alebo sa s výplatou už môžem nadobro rozlúčiť.
veronikasad
28.09.10,17:45
Áno, išlo o zamestnanecký vzťah na živnosť. Vždy po ukončení práce som vystavil faktúru a nevyhotovoval sa žiadny protokol o prevzatí diela alebo niečo podobné a šéf mi faktúry vždy preplatil. Až ku koncu roka 2009 sa náše vzťahy narušili a ja som z danej firmy odišiel a vtedy mi šéf poslednú za 12/2009 faktúru odmietol dokonca prevziať a preto nebola vyplatená...čiže som nedostal "poslednú výplatu".

Preto sa pýtam, či sa dá v tomto prípade vôbec nejako postupovať, alebo sa s výplatou už môžem nadobro rozlúčiť.
Faktúru treba poslať poštou s doručenkou. Pretože ak faktúru firma neprevzala, nemá čo platiť.
Ak sa list vráti z pošty ako neprevzatý, považuje sa za doručený. Potom si môžeš vymáhať platbu cestou súdu.
denkaa1
30.09.10,13:13
zákazka bola uskutočnena ale nebola dokončena, lebo zakaznik vymyšlal že sa dokonči o 2mes. ale za ten čas som odišiel mal som to dokončiť ale lacnejšie ho to vyšlo keď to dal dokončiť inému za par drobných a mam aj svedka žiadny preberaci protokol som nikdy nerobil