mimi400
24.09.10,19:32
Ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 30.10 mi neuznali, o nove pracovne miesto som prisla a rozhodla som sa ostat, ale firma sa uz zariadila a chceli aby som im podpisala dohodu o skonceni k 30.11, ktoru napisali v mojom mene, to som odmietla teraz mi tvrdia,ze ich vyjadrenie na moju ziadost je vypoved podla paragrafu 67 zo strany zamestanca a ze staci ze to podpise generalny riaditel. Poradi niekto??
rodina1
24.09.10,17:37
Ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 30.10 mi neuznali, o nove pracovne miesto som prisla a rozhodla som sa ostat, ale firma sa uz zariadila a chceli aby som im podpisala dohodu o skonceni k 30.11, ktoru napisali v mojom mene, to som odmietla teraz mi tvrdia,ze ich vyjadrenie na moju ziadost je vypoved podla paragrafu 67 zo strany zamestanca a ze staci ze to podpise generalny riaditel. Poradi niekto??
Pokiaľ si zamestnávateľom navrhovanú dohodu o ukončení PP k 30.11. nepodpísala (aj napriek tomu, že je napísaná v tvojom mene), v žiadnom prípade to zamestnávateľ nemôže považovať za tvoju výpoveď v zmysle § 67 ZP.
Tú prvú dohodu o ukončení PP k 30.10. si formulovala ako "dohodu o ukončení PP", alebo ako výpoveď?
mimi400
24.09.10,17:51
ako dohodu o ukonceni PP podla ustanovenia §60 ZP
Martasch
24.09.10,19:02
ako dohodu o ukonceni PP podla ustanovenia §60 ZP


Dohodu zamestnávateľ môže buď akceptovať, alebo nie. Nemôže zmeniť dátum skončenia prac. pomeru, ani ju považovať za výpoveď danú zamestnancom.
mimi400
25.09.10,19:28
Ďakujem za rýchle odpovede.
terezamaria
29.09.10,12:59
Ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 30.10 mi neuznali, o nove pracovne miesto som prisla a rozhodla som sa ostat, ale firma sa uz zariadila a chceli aby som im podpisala dohodu o skonceni k 30.11, ktoru napisali v mojom mene, to som odmietla teraz mi tvrdia,ze ich vyjadrenie na moju ziadost je vypoved podla paragrafu 67 zo strany zamestanca a ze staci ze to podpise generalny riaditel. Poradi niekto??
Pokiaľ nesúhlasili so skončením pracovného pomeru Dohodou, podľa § 60 ZP, nič sa ďalej nedeje a bez Tvojho pričinenia sa ani diať nemôže.

Zamestnávateľ nesúhlasil, Ty si si to rozmyslela a všetko je O.K.
Nič nepodpisuj, argumentuj, že Ty si chcela Dohodu a pokiaľ s ňou nesúhlasili, tak si sa rozhodla zostať.
mimi400
25.10.10,12:23
Pokiaľ nesúhlasili so skončením pracovného pomeru Dohodou, podľa c 60 ZP, nič sa ďalej nedeje a bez Tvojho pričinenia sa ani diať nemôže.

Zamestnávateľ nesúhlasil, Ty si si to rozmyslela a všetko je O.K.
Nič nepodpisuj, argumentuj, že Ty si chcela Dohodu a pokiaľ s ňou nesúhlasili, tak si sa rozhodla zostať.

Dobry den, nic som nepodpisala, ale dostala som od nich odpoved, ze moju dohodu chapu ako vypoved podla §67, vraj pravne je to v poriadku a moj podpis napotrebuju. Neviete mi poradit ako dalej? Dakujem
Tweety
25.10.10,12:31
Dobry den, nic som nepodpisala, ale dostala som od nich odpoved, ze moju dohodu chapu ako vypoved podla §67, vraj pravne je to v poriadku a moj podpis napotrebuju. Neviete mi poradit ako dalej? Dakujem
Dohoda( súhlas obidvoch strán) ak ten nie je, nemôže byť prekvalifikovaná na výpoveď zamestnanca. Takže zamestnáv. nemá pravdu. Tvoj PP trvá aj naďalej. Ešte doplním, obráť sa s týmto za zamestnáv.
terezamaria
25.10.10,13:38
Dobry den, nic som nepodpisala, ale dostala som od nich odpoved, ze moju dohodu chapu ako vypoved podla §67, vraj pravne je to v poriadku a moj podpis napotrebuju. Neviete mi poradit ako dalej? Dakujem

Ty im napíš nasledovné, ale rýchlo:

Nakoľko som obdržala prípis o prekvalifikovaní Dohody o skončení pracovného pomeru na Výpoveď podľa § 67, oznamujem Vám, že s takýmto postupom zásadne nesúhlasím.

Rešpektujem Vaše rozhodnutie, že ste nesúhlasili s mojím návrhom na Skončenie pracovného pomeru Dohodou, podľa § 60 ZP a zotrvávam v pracovnom pomere, ktorý mi vyplýva z Pracovnej zmluvy zo dňa.......

Dole daj dátum, podpíš to a čím najskôr doruč zamestnávateľovi. Buď ako doporučený list alebo to odovzdaj sekretárke na protipodpis s razítkom.