poganyi
25.09.10,10:04
Dobry den,
Mam jeden problem, s ktorym si neviem rady. Nedavno som kupil byt, kde mam v LV zapisany pivnicny priestor. Predchadzajuci vlastnik ziskal byt dedenim a nasledne ho predal. Kedze ho ziskal dedenim a neobyval, tak nemal znalost, presne ktora pivnica patri k jeho bytu. Pivnice su ocislovane ako byty a vychadzal z toho, ze aj tak boli pridelovane a prislisnu pivnicu vyprazdnil a mne spristupnil. Lenze neskor suseda povedala, ze ta pivnica je jej a pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia a este dodala, ze niektori maju aj 2 pivnice, kedze boli dlhodobo prazdne. Chcel som to riesit cez domovnika a spravcovsku spolocnost, zial stale nedochadza k naprave.

Rad by som sa informoval, ci mi vie dat niekto fundovanu radu, resp.odpoved ako mam presne postupovat, aby doslo k rychlej naprave.

Dakujem
buchač
25.09.10,08:41
Dobry den,
Mam jeden problem, s ktorym si neviem rady. Nedavno som kupil byt, kde mam v LV zapisany pivnicny priestor. Predchadzajuci vlastnik ziskal byt dedenim a nasledne ho predal. Kedze ho ziskal dedenim a neobyval, tak nemal znalost, presne ktora pivnica patri k jeho bytu. Pivnice su ocislovane ako byty a vychadzal z toho, ze aj tak boli pridelovane a prislisnu pivnicu vyprazdnil a mne spristupnil. Lenze neskor suseda povedala, ze ta pivnica je jej a pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia a este dodala, ze niektori maju aj 2 pivnice, kedze boli dlhodobo prazdne. Chcel som to riesit cez domovnika a spravcovsku spolocnost, zial stale nedochadza k naprave.

Rad by som sa informoval, ci mi vie dat niekto fundovanu radu, resp.odpoved ako mam presne postupovat, aby doslo k rychlej naprave.

Dakujem
Ja by som nasledovne :

1.Zistil , kto má dve pivnice ...dá s to ...
2.Upozornil majiteľa a zároveň dal na vedomie zodpovedným ...
3.Určil termín vyprázdnenia pivnice ...
4.Prizval si svedkov a

5.Vzal flexu ......;):D
Lianka
25.09.10,09:05
Tie pivnice mozu byt vo vlastnictve vlastnikov jednotlivych bytov, takze to, co pise buchac, by nebolo mozne. Nieco podobne som riesila tu: http://www.porada.sk/t145649-kumbal-na-chodbe-odkup-alebo-prenajom.html#post1487166, situaciu som objasnila v prispevku c. 5.

To, co pise buchac, by sa mohlo pouzit, ak by sa jednalo len o prerozdelenie spolocneho priestoru na pivnice, napr. latkami, plechami a pod.
buchač
25.09.10,09:17
Tie pivnice mozu byt vo vlastnictve vlastnikov jednotlivych bytov, takze to, co pise buchac, by nebolo mozne. Nieco podobne som riesila tu: http://www.porada.sk/t145649-kumbal-na-chodbe-odkup-alebo-prenajom.html#post1487166, situaciu som objasnila v prispevku c. 5.

To, co pise buchac, by sa mohlo pouzit, ak by sa jednalo len o prerozdelenie spolocneho priestoru na pivnice, napr. latkami, plechami a pod.

....Lianka ....čítaj ešte raz ...;)


Pivnice su ocislovane ako byty a vychadzal z toho, ze aj tak boli pridelovane a prislisnu pivnicu vyprazdnil a mne spristupnil. Lenze neskor suseda povedala, ze ta pivnica je jej a pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia a este dodala, ze niektori maju aj 2 pivnice, kedze boli dlhodobo prazdne
...koľko bytov ...toľko pivníc ....

Nerieš novostavby ...developer je niečo iné ako klasický panelák ...;)
Tie pivnice SÚ ...MUSIA BYŤ príslušenstvom bytu ...

To , čo som písal ...to by som aj použil ...;):cool::D
Lianka
25.09.10,09:25
Buchac, precitala som si toto:

Nedavno som kupil byt, kde mam v LV zapisany pivnicny priestor.

Ze ide o panelak, v zadani nevidim.

Je mozne, ze "na papieri" je nieco, co je v skutocnosit inak:

pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia

V kazdom pripade sa ako vlastnik ma pravo domahat toho, co kupil (co kupil (pivnicu? podiel na spolocnych priestoroch?), ma napisane v kupnej zmluve).

PS
Doplnit mozem aj vlastnu skutocnost, kde v nasom bytovom dome ma takmer kazdy (nie vsetci) svoju pivnicu (t. j. je vlastnikom konkretneho priestoru), zapisaneho v kupnej zmluve ako pivnica, pricom kazda z pivnic ma inu plochu.
Kvaka
25.09.10,09:30
Dobry den,
Mam jeden problem, s ktorym si neviem rady. Nedavno som kupil byt, kde mam v LV zapisany pivnicny priestor. Predchadzajuci vlastnik ziskal byt dedenim a nasledne ho predal. Kedze ho ziskal dedenim a neobyval, tak nemal znalost, presne ktora pivnica patri k jeho bytu. Pivnice su ocislovane ako byty a vychadzal z toho, ze aj tak boli pridelovane a prislisnu pivnicu vyprazdnil a mne spristupnil. Lenze neskor suseda povedala, ze ta pivnica je jej a pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia a este dodala, ze niektori maju aj 2 pivnice, kedze boli dlhodobo prazdne. Chcel som to riesit cez domovnika a spravcovsku spolocnost, zial stale nedochadza k naprave.

Rad by som sa informoval, ci mi vie dat niekto fundovanu radu, resp.odpoved ako mam presne postupovat, aby doslo k rychlej naprave.

Dakujem

To znamená, že vy v súčasnosti nemáte žiadnu pivnicu? Na liste vlastníctva máte zrejme byt aj s píslušenstvom, podľa plochy bytu vrátane príslušenstva sa dá zistiť veľkosť pivnice, ktorú vlastníte v prípade, ak nie sú všetky pivnice rovnako veľké. U nás sa napr. úplne rovnaké byty líšia nepatrne v údaji o ploche bytu s príslušenstvom, podľa toho, akú pivnicu majú.
buchač
25.09.10,10:03
...doplním , respektíve upresním to príslušenstvo a údaje...
Súčasťou listu vlastníctva je / teda mal by byť / aj situačný plán bytu , jeho umiestnenie , rozloha , metráž ....
Tak isto by v tomto malo byť aj nákres a umiestnenie pivníc ...teda ja ho mám ...
Kvaka
25.09.10,10:12
Aj my ho máme. Len on kupoval od niekoho zdedený byt, nemusí mať taký plán. Musel by hľadať u rodiny prvého vlastníka.
buchač
25.09.10,10:20
Dalo by sa ...

Keď nie v rodine , tak u prvotného majiteľa , prípadne sprostredkovateľa ...
V mojom prípade predával magistrát , v zastúpení jednou firmou .
Mám za to , že aj inde tak bolo , hlavne vo väčších mestách ...v tej dobe to tak bolo .
Verím tomu , že kópia zmluvy by sa tam našla ...respektíve u správcu bytov by sa tiež mohla nachádzať ...
Lenže to chce čas a pevné nervy ...ale dá sa to ...