mima474
25.09.10,14:28
Ahoj poraďáci,

zaoberám sa sprostredkovaním zamestnania do zahraničia. So zamestnancami podpisujem zmluvu o sprostredkovaní zamestnania a dodatok k tejto zmluve, v ktorom je špecifikované akú sumu je povinný zaplatiť za sprostredkovanie z platu. Keďže dodatok sa nepodpisuje súbežne so zmluvou, ktorý kurz ECB mám použiť pri prepočte na eurá. Dátum, kedy bola podpísaná zmluva alebo dodatok?

Dakujem.
durisovad
25.09.10,12:31
Ak das do zmluvy sumu za sprostredkovanie v eurach, ziadny kurz ta nemusi zaujimat. Ty svoju proviziu dostanes vo vyske, ktoru urcis v zmluve. Kurzove riziko je na strane tvojho klienta.
Chobot
27.09.10,06:48
Ahoj poraďáci,

zaoberám sa sprostredkovaním zamestnania do zahraničia. So zamestnancami podpisujem zmluvu o sprostredkovaní zamestnania a dodatok k tejto zmluve, v ktorom je špecifikované akú sumu je povinný zaplatiť za sprostredkovanie z platu. Keďže dodatok sa nepodpisuje súbežne so zmluvou, ktorý kurz ECB mám použiť pri prepočte na eurá. Dátum, kedy bola podpísaná zmluva alebo dodatok?

Dakujem.

Ak neuvedieš sumu v EUR, ale v inej mene, tak je len na vašej dohode, aký kurz použijete. Logicky by som asi použil kurz zo dňa, kedy bola podpísaná dohoda. Ale ak chcete, môžete tiež použiť kurz zo dňa, kedy bude poplatok splatný. Je to len na dohode zmluvných strán.

Ak obdržíš platbu v cudzej mene (nie v EUR), tak prepočet je na tebe - a to bude kurz dňa účtovného prípadu. Ak by si mal pokladňu v tej cudzej mene, tak nemusíš nič prepočítavať (napr. uhradí ti províziu 5000 CZK, tak v pokladni budeš mať 5000 CZK až kým ich v zmenárni nezameníš na EUR).

Takže ťažko ti jednoznačne poradiť, keď nevieme, ako príjem tej provízie prebieha....