uno81
25.09.10,15:34
Ahojte..dostala som nový comp HP 600 s Windows 7 64bit..slovenčinu som zvládla nainštalovať sama,kedže bol Win 7 len v angličtine,ale potrebovala by som ešte rozdeliť disk,kedže je tam až terabit-vlastne on ukazuje len 918Gib..ako to môžem prosím najjednoduchšie spraviť,ale som nemusela nič formátovať,či inak riešiť??chcela by som to dať na presné polovičky...
Vopred dakujem všetkým za odpovede:):):)
zamestnankyna
25.09.10,14:14
tibor.
25.09.10,14:22
odporucam tento program :

http://gparted.sourceforge.net/

- najlepsie nahrat na CDRW a spustit namiesto Windowsu

da sa to aj znamejsim Partition Magic, ale ten nie je zadarmo...
uno81
25.09.10,14:48
našla som si zatiaľ Easus Partition Master Pro 5.5.1. a podobá sa na ten Partition Wizard,ale všade je angl. a to ma trošku deprimuje:-(((
Našla som nejaké obrázky k tomu,tak to skúsim a uvidím,či ma nešlahne...
Flinstone
25.09.10,17:22
asi by bolo lepšie, keby delenie disku spravil niekto, kto vie čo robí... lebo chyba môže znamenať stratu dát a potrebu preinštalovania systému...
a ak tomu rozumie, spraví to skôr ako stihne dopiť kávu :)
salvosko
25.09.10,19:40
spraví to skôr ako stihne dopiť kávu :)
To možno nie, niekedy to trvá aj hodiny ale stačí správne nastaviť čo sa má urobiť a potom už len čakať a modliť sa aby sa nestalo že mu nevínde krok.
Flinstone
25.09.10,19:48
To možno nie, niekedy to trvá aj hodiny ale stačí správne nastaviť čo sa má urobiť a potom už len čakať a modliť sa aby sa nestalo že mu nevínde krok.
prečo hodiny? napr. GParted čo bol spomínaný, s ním sa dobre robí a pomerne rýchlo...
uno81
25.09.10,19:54
asi by bolo lepšie, keby delenie disku spravil niekto, kto vie čo robí... lebo chyba môže znamenať stratu dát a potrebu preinštalovania systému...
a ak tomu rozumie, spraví to skôr ako stihne dopiť kávu :)


Tak chlapci,s tým programom mi to trvalo pár minútiek a bolo to len na pár klikov a disk super rozdelený bez formátovania atd.:---Vrele ho odporúčam:)
dakujem všetkým samozrejme za podporu,dosť som sa toho bála...Slovenčinu som tam dala cez Vistalizátor,čo taktiež vrelo odporúčam všetkým,čo majú OS len v Angličtine-nie je potreba preinštalovávať OS:---:---
uno81
25.09.10,19:55
To možno nie, niekedy to trvá aj hodiny ale stačí správne nastaviť čo sa má urobiť a potom už len čakať a modliť sa aby sa nestalo že mu nevínde krok.

ten Easus je tak jednoduchý,že som sa ani modliť nemusela :---:---:---
Fero11
26.09.10,04:01
Easus for dummies :D:D
uno81
26.09.10,13:58
Easus for dummies :D:D


Klídek Frenky,inteligentnejšie je použiť niečo,čo Ti prácu uľahčííí:):---