vaderco
25.09.10,16:05
Dobrý deň,
pred rokom som dostala pokutu od železničnej polície za odopnutý bezpečnostný pás, vo výške 15 eur. Pokutu som nezaplatila, chcela som to nechať na neskôr, neprikladala som tomu význam. Po pol roku mi prišla upomienka a po ďalšom pol roku exekučný príkaz. V tom období som riešila rozvodové konanie a jednoducho som na to zabudla. Myslím, že postup bol dosť neseriózny, nakoľko výška exekučných trov je predbežne 133 eur, plus vymáhaná pohľadávka vo výške 15 eur. To je veľmi vysoká suma, odhliadnúc od toho, že som rok nezamestnaná a mám malé dieťa....
Ďakujem za rady, prajem pekný deň
willma
25.09.10,14:33
Nechápem čo má s nezapnutým bezpečnostným pásom ŽELEZNIČNÁ polícia???? Mala si ich poslať do ... Tak neposlala: Zákon 70/2009 účinný od 1.4.2009.:o Teraz ti nezostáva nič iné, len sa spojiť s exekútorom a dohodnúť si výšku splátky.
buchač
25.09.10,15:23
...he ...

http://www.porada.sk/1497865-post2.html :D:D:D

Ale predpokladám , že aj tak už nemôžeš dokázať , že za tento priestupok si dostala pokutu ...
Ak by toto rozhodnutie bolo spomenuté v exekučnom rozhodnutí / neviem , ešte som také nedostal - našťastie ;)..../ , tak potom by sa ešte dalo niečo poriešiť nejakým odvolaním , dovolaním ....

Hm , ale na Slovensku ...???...no neviem , neviem ...radšej cvakaj ...
arizona
25.09.10,15:35
buchač
25.09.10,15:41
...a kua ....
vaderco
25.09.10,19:26
a doprdele
vaderco
25.09.10,19:32
Nechápem čo má s nezapnutým bezpečnostným pásom ŽELEZNIČNÁ polícia???? Mala si ich poslať do ... Tak neposlala: Zákon 70/2009 účinný od 1.4.2009.:o Teraz ti nezostáva nič iné, len sa spojiť s exekútorom a dohodnúť si výšku splátky.
to ma na zel. priecesti chytili....
patrixo
25.09.10,19:57
Nechápem čo špekuluješ. Na to, aby bol zákon vymožiteľný, boli vytvorené páky. Neviem preco si ludia nechcu zvyknut na to, ze ak spravia chybu musia za nu zaplatit ako kazdy iny ?..Už od základnej školy sa decká pchali ucitelom kamsi, aby na nich platil iny meter ako na ine deti... Ked si v praci vezme nadriadeny na paškál podriadeného, tak zrazu všetci su vinni len oni nie... ak niekto spravi priestupok, tak zjednava pokutu... ak sa stane pruser na nejakej institucii, tak kompetentni ludia nie a nie odstupit z funkcie... preco si nikto nechce zliznut svoju chybu? preco chcu byt viac jak ostatni? kedy sa naucime priznat si chybu a bez reptania a straty hrdosti za nu zaplatit?