kikanb
14.11.05,08:09
Keď mi na konci roka vychádza strata 24.000,- môžem si uplatniť ešte aj odpisy 100.000,-
emily
14.11.05,07:16
Keď mi na konci roka vychádza strata 24.000,- môžem si uplatniť ešte aj odpisy 100.000,-Môžeš, ale to si len povýsiš stratu. Preruš odpisovanie....
kikanb
14.11.05,07:24
Vďaka za odpoveď, mne to však ide o minulý rok, podávam opravné DP a v tom prvom DP som si ich odpočítala. Urobila som obrovskú chybu, ako začiatočník, že som príjmi zdanila aj v DPH priznaní aj na konci roka. Teraz som prišla na to a chcem, aby mi DÚ vrátil rozdiel. A keby som odpisy neuplatnila, prišla by som o 100.000,- Takže nič sa nedeje, aj keď budem mať takú vysokú stratu? Ozaj a môžem si zo SP žiadať vrátiť poistné, čo som za minulý rok platila? Ešte raz vďaka za odpoveď.
Manual
14.11.05,07:42
Vďaka za odpoveď, mne to však ide o minulý rok, podávam opravné DP a v tom prvom DP som si ich odpočítala. Urobila som obrovskú chybu, ako začiatočník, že som príjmi zdanila aj v DPH priznaní aj na konci roka. Teraz som prišla na to a chcem, aby mi DÚ vrátil rozdiel. A keby som odpisy neuplatnila, prišla by som o 100.000,- Takže nič sa nedeje, aj keď budem mať takú vysokú stratu? Ozaj a môžem si zo SP žiadať vrátiť poistné, čo som za minulý rok platila? Ešte raz vďaka za odpoveď. Však vieš prečo tá strata vznikla, nie ? Pri rozbiehaní firmy=podnikanie je to viac-menej normálne, alebo ak si investovala do nákupu DM, alebo ak sa jedná o JU že nemáš uhradené všetky vystavené pohladávky a náklady=material si nakúpila. A čo sa týka vrátenia poistného od SP alebo ZP tak to ti nikto nevráti, pretože ako SZČO si podla zákona musíš platiť a či si v strate alebo máš zisk to nie je podstatné pri týchto platbách.
Pekný deň želám...