Karin Schmidtová
25.09.10,20:51
Prosim o radu!
Ak je odporca povinný platit výzivne, avsak vyska jeho vysluhoveho dochodku nie je postacujuca, je mozne aby ho sud v pripade konania o urceni vyssieho vyzivneho prinutil najst si dalsiu pracu? Problém je najma v tom, ze on si pracu nehlada a jemu samemu vyska dochodku postacuje a vyhovuje,tym padom nemusi platit na deti viac lebo "nema z coho" a radsej lezi doma.
Pripadne viete o niecom o co by som sa mohla pri navrhu na zvysenie vyzivneho opriet?
Xanti
25.09.10,19:02
Bohužial,
ale nikto ho nemôže prinútiť pracovať alebo si hladať prácu.
Navyše od nového roka chce vláda zakázať súbeh práce a poberania dôchodku http://ekonomika.sme.sk/c/5559545/zamestnanych-dochodcov-vlada-nechala-na-pokoji.html .
Karin Schmidtová
25.09.10,19:07
a netyka sa to len subehu dochodku a prace vo verejnom sektore?
Xanti
25.09.10,19:09
Ano týka,
ale nikto ho nemôže donútiť pracovať. Je mi lúto, žiaden súd nevydá také rozhodnutie. Lebo zákon o priživníctve je zrušený. On je na dôchodku, má právo si ho užívať.
Karin Schmidtová
25.09.10,19:09
Pôvodne mala novela vyriešiť aj súbeh práce a starobných a výsluhových dôchodkov. Túto časť však vláda po rozporuplných informáciách nakoniec odložila.
lujza.j
25.09.10,19:09
výživné mu už bolo určené OS?
Katy a R
25.09.10,19:11
Bohužial,
ale nikto ho nemôže prinútiť pracovať alebo si hladať prácu.
Navyše od nového roka chce vláda zakázať súbeh práce a poberania dôchodku http://ekonomika.sme.sk/c/5559545/zamestnanych-dochodcov-vlada-nechala-na-pokoji.html .

.. ale iba predčasného .. výsluhového zatiaľ nie ..
Karin Schmidtová
25.09.10,19:14
na jedno dieta bolo, no na druhe este nie=na mna. som uz plnoleta, no posiela mi dobrovolne ale je to nepostacujuca suma. chcem sa preto obratit na sud. mam vsak obavy z toho, ze jeho dochodok je nizky a preto sa pytam ci ho sud nemoze nejako nepriamo prinutit si tu robotu uz konecne najst.
Xanti
25.09.10,19:15
Brigáda pomôže - skús si nájsť,
naozaj nikto ho nedonúti ak on nechce.
Karin Schmidtová
25.09.10,19:17
výživné mu už bolo určené OS?
na jedno dieta bolo, no na druhe este nie=na mna. som uz plnoleta, no posiela mi dobrovolne ale je to nepostacujuca suma. chcem sa preto obratit na sud. mam vsak obavy z toho, ze jeho dochodok je nizky a preto sa pytam ci ho sud nemoze nejako nepriamo prinutit si tu robotu uz konecne najst.
Karin Schmidtová
25.09.10,19:21
Xanti Dnes, 10:15 PM

Brigáda pomôže - skús si nájsť,
naozaj nikto ho nedonúti ak on nechce.

tak to dik!!!
ja pracu mam , nomusim aj studovat a preto si myslim ze on by mal urobit co najviac co je v jeho silach. ale z trucu nechce a mne uz dosla trpezlivost, preto sa chcem obratit na sud a ziadam o radu dobrych ludi. tak tu nepis o tom ze ja si mam najst pracu laskavo.ja doma nelezim pred tv
Xanti
25.09.10,19:23
Xanti Dnes, 10:15 PM

Brigáda pomôže - skús si nájsť,
naozaj nikto ho nedonúti ak on nechce.

tak to dik!!!
ja pracu mam , nomusim aj studovat a preto si myslim ze on by mal urobit co najviac co je v jeho silach. ale z trucu nechce a mne uz dosla trpezlivost, preto sa chcem obratit na sud a ziadam o radu dobrych ludi. tak tu nepis o tom ze ja si mam najst pracu laskavo.ja doma nelezim pred tv
Heeeeeeeeej skludni hormon, ...
ak si taká aj na neho tak sa nečudujem že trucuje.

A ako hovorím , žiaden súd ho nedonúti pracovať s tým sa zmier. Skús si s ním prehovoriť, a vysvetliť že potrebuješ viac. A milo nie s krikom ako si sa tu pustila do mňa.
lujza.j
25.09.10,19:23
na jedno dieta bolo, no na druhe este nie=na mna. som uz plnoleta, no posiela mi dobrovolne ale je to nepostacujuca suma. chcem sa preto obratit na sud. mam vsak obavy z toho, ze jeho dochodok je nizky a preto sa pytam ci ho sud nemoze nejako nepriamo prinutit si tu robotu uz konecne najst.
chodíš ešte do školy? s tou jeho robotou je to tak ako už bolo napísané vyššie.
lujza.j
25.09.10,19:27
ak tvoje štúdium nie je denné jeho vyživovacia povinnosť skončila.
Karin Schmidtová
25.09.10,19:30
ak tvoje štúdium nie je denné jeho vyživovacia povinnosť skončila.
je denne. a skusala som milym slovom uz rok. no pohar trpezlivosti pretiekol. ale tak dik za rady
lujza.j
26.09.10,06:42
je denne. a skusala som milym slovom uz rok. no pohar trpezlivosti pretiekol. ale tak dik za rady
ak si teda myslíš, že so svojimi argumentami, ktoré by si uviedla v žiadosti o zvýšenie výživného by si neuspela:( tak potom sa asi treba povzniesť nad pasivitou a nezáujem tvojho bio a zobrať osud do svojich rúk a v medziach možností a schopností si zaobstarať peniažky, je to síce smutné a hnevá ťa to, ale asi to nezmeníš;)
buchač
26.09.10,10:21
na jedno dieta bolo, no na druhe este nie=na mna. som uz plnoleta, no posiela mi dobrovolne ale je to nepostacujuca suma. chcem sa preto obratit na sud. mam vsak obavy z toho, ze jeho dochodok je nizky a preto sa pytam ci ho sud nemoze nejako nepriamo prinutit si tu robotu uz konecne najst.
...hm , handričky , šminky , čižmičky ...drahá to vec , náročná ...a s dobou je potrebné držať krok ... módu strúhať ...;)
Rád by som vedel , o akú sumu sa jedná ...tá , ktorú dobrovoľne poskytuje a nepostačuje ...

Xanti Dnes, 10:15 PM

Brigáda pomôže - skús si nájsť,
naozaj nikto ho nedonúti ak on nechce.

tak to dik!!!
ja pracu mam , nomusim aj studovat a preto si myslim ze on by mal urobit co najviac co je v jeho silach. ale z trucu nechce a mne uz dosla trpezlivost, preto sa chcem obratit na sud a ziadam o radu dobrych ludi. tak tu nepis o tom ze ja si mam najst pracu laskavo.ja doma nelezim pred tv
Pán Boh zaplať za také dieťa ...;):rolleyes:
Sviniar otec ...veľa si dovolil ...:confused::cool:

Čo je v jeho silách ????...neviem , takže nehodnotím ...
Ale v mojich silách by ešte furt sa našiel potenciál , že by som svojim dievkam poriadnu strelil , ak by ma na súd hnali ...
Ostatné opatrenia by len potom na šór prišli ...;)