dada1981
26.09.10,10:02
Dobrý deň chcela by som sa opýtať manžel začal jazdiť na kamione ako živnostník pre jednu firmu.tá keď pracoval ako zamestnanec mu vydávala dovolenkové lístky,ako je to teraz keď je živnostník má pravo si sám vystaviť takýto lístok.Ďakujem.
Tweety
26.09.10,08:15
Dobrý deň chcela by som sa opýtať manžel začal jazdiť na kamione ako živnostník pre jednu firmu.tá keď pracoval ako zamestnanec mu vydávala dovolenkové lístky,ako je to teraz keď je živnostník má pravo si sám vystaviť takýto lístok.Ďakujem.
SŽČO sa v tomto neriadi podľa ZP, nemá teda dovolenku preplatenú priemerkou, tá sa týka len zamestnancov zamestnaných na PZ.
ilona
26.09.10,13:09
Zrejme nemáte na mysli normálnu dovolenku ako zamestnanec,ale dovolenkový list,alebo presnejšie povedané potvrdenie činnosti -nariadenie ES č. 561/2006,ktoré kontroluje polícia ak náhodou ma deň volna.Musí sa to vypisovať aj za víkend ak nejazdil s autom a na tomto liste si zaškrtne či mal dovolenku,alebo volno a pod. Je to tiež jedna z tých zbytočností ktoré zaťažujú živnostníkov, pretože napr. v pondelok ráno si musí vypísať tento list,že nejazdil napr. od piatku 17,00 do pondelku 7,00. On sa tam podpíše aj ako zamestnanec,aj ako zamestnávateľ. Ak to nemáte pri sebe v aute niektorí policajti za to dávajú pokutu.Tieto lístky by ste mali mať zo sebou ešte počas 4,alebo 5 týždňov.
dada1981
27.09.10,06:52
áno presne toto som mala na mysli ďakujem veľmi pekne