LudkaH
26.09.10,12:24
Dobrý deň, prosím o radu - pomoc
Nie som členkou v odboroch, ale prosím poraďte mi. Mám 56 rokov a som vdova. Pracujem ako riaditeľka materskej školy. Mám odpracovaných 37 rokov. Toho času som na ročnej PN. PN mi končí 5.okt.2010. Pre vážne zdravotné problémy si vybavujem invalid.dôchodok a chcem požiadať o rozviazanie pracovného pomeru. Môj zamestnavateľ - starosta je veľmi labilný, náladový človek s ktorým je ťažká reč a nevie poradiť. Keď som mu pred týždňom napísala list a pýtala finančnú pomoc po nebohom manželovi , ktorý zomrel pred rokom inak starosta mi fin pomoc prisľubil už na pohrebe no ani cent mi nedal. Po obdržaní listu mi ihneď zatelefonoval s tým, či sa nehanbím takéto listy mu posielať. Som z neho zúfala. Pri písaní žiadosti o rozviazaní pracovného pomeru nechcem urobiť chybu, načo nesmiem zabudnúť? Čo všetko podľa zákona mi patrí? Ďakujem
veronikasad
26.09.10,10:27
Ludka, už ti posudková komisia SP schválila invalidný dôchodok ?
LudkaH
26.09.10,13:10
Pred posudkovou lekárkou som bola dva krát. Ešte raz ma predvolajú pred posudkovú komisiu, kým rozhodnú o invalidnom dôchodku
terezamaria
26.09.10,16:14
Dobrý deň, prosím o radu - pomoc
Nie som členkou v odboroch, ale prosím poraďte mi. Mám 56 rokov a som vdova. Pracujem ako riaditeľka materskej školy. Mám odpracovaných 37 rokov. Toho času som na ročnej PN. PN mi končí 5.okt.2010. Pre vážne zdravotné problémy si vybavujem invalid.dôchodok a chcem požiadať o rozviazanie pracovného pomeru. Môj zamestnavateľ - starosta je veľmi labilný, náladový človek s ktorým je ťažká reč a nevie poradiť. Keď som mu pred týždňom napísala list a pýtala finančnú pomoc po nebohom manželovi , ktorý zomrel pred rokom inak starosta mi fin pomoc prisľubil už na pohrebe no ani cent mi nedal. Po obdržaní listu mi ihneď zatelefonoval s tým, či sa nehanbím takéto listy mu posielať. Som z neho zúfala. Pri písaní žiadosti o rozviazaní pracovného pomeru nechcem urobiť chybu, načo nesmiem zabudnúť? Čo všetko podľa zákona mi patrí? Ďakujem

Ludka a prečo si chceš písať žiadosť o " rozviazanie pracovného pomeru "?
V kľude počkaj, až Ti príde rozhodnutie o priznaní invalidného dôchodku a potom sa rozhodni. Ešte nič nemáš v ruke a už uvažuješ o " rozviazaní pracovného pomeru".
Na skončenie pracovného pomeru "Dohodou" máš ešte dosť času. Držím Ti palce, aby Ti inv.dôchodok priznali a aby si sa rozhodla správne.:)
LudkaH
26.09.10,17:14
Veľmi pekne Ti ďakujem, že si zareagovala na môj problém,´. Aj nato som myslela ale ja dochádzam do práce 50 kilometrov a aj zdravotne sa necítim nato, aby som nastúpila do práce. PN mi končí 5 oktobra a čo potom?
terezamaria
26.09.10,18:23
Veľmi pekne Ti ďakujem, že si zareagovala na môj problém,´. Aj nato som myslela ale ja dochádzam do práce 50 kilometrov a aj zdravotne sa necítim nato, aby som nastúpila do práce. PN mi končí 5 oktobra a čo potom?
No pokiaľ Ty v žiadnom prípade nechceš chodiť už do práce, to je iná vec. Ale aj tak by som to do obdržania Rozhodnutia o priznaní invalidného dôchodku riešila po ukončení PN-ky dovolenkou, resp. neplateným voľnom.

Keď obdržíš Rozhodnutie o priznaní invalidného dôchodku, potom sa teda dohodni so zamestnávateľom na Dohode o ukončení pracovného pomeru podľa § 60 ZP. Ale dostaneš len odchodné. Pokiaľ nemáte kolektívnu zmluvu, kde by bolo určené aspoň dvojmesačné, tak to bude len v sume priemerného 1 mesačného zárobku.
LudkaH
27.09.10,04:18
Ďakujem za radu. Myslím, že si vyberiem dovolenku. Starej dovolenky mám 10 dní to je za rok 2009 a celú za rok 2010 a potom neplatené voľno a potom sa uvidí čo ďalej urobím. Npr:neplatené voľno si môžem požiadať aj tri aj viac mesiacov? Srdečná vďaka
Janka 52
27.09.10,05:50
Ak si celý tento rok na PN, tak Ti nárok na dovolenku nevznikol - treba odpracovať min. 60 dní v roku, vtedy patrí krátená dovolenku z titulu PN, resp. ak 60 dní neodpracuješ, tak za každých 21 dní odpracovaných patrí 1/12 z nároku na dovolenku.