Danielam
26.09.10,19:05
Ahojte, prosím Vás vie mi niekto poradiť kam zaučtovať vytvorenie webstránky v JU v hodnote 3200 eur bez DPH. Je to nehmotný investičný majetok? mohla by som ho odpisovať 5 rokov rovnomerne alebo aj kratší čas....alebo ako??? Do prevádzkovej réžie asi určite nie že???fakt si neviem s týmto poradiť....veľmi pekne ďakujem za každú radu.
Danielam
26.09.10,18:13
Prosím neviete mi nikto poradiť????potrebujem to veľmi súrne :(
sammydelukan
27.09.10,07:38
Prečo si myslíte, že do prevádzkovej réžie by ste to dať nemohli? Či Vám niekto spraví SEO na stránkach (zmení zopár riadkov v kóde) alebo dodá kódy úplne iné alebo nové (komplet nové stránky), tak je to po technickej stranke to isté.

Mimochodom bacha s nehmotným majetkom, napr. častý omyl pri doménach. DOMENU NEMOZETE VLASTNIT, ta sá iba "prenajíma" a môžete byť iba správca, nedá sa kúpiť.

Napr. tak často spomínaný predaj domén, je vlastne iba zmena správcu domény.

Ani azet.sk nevlastní túto doménu, ale musí si ju prenájimať. Na SK je to momentálne rok, vid napr. https://www.forpsi.com/domain/whois.php majú to ako iba do 2011 ;). Samozrejme si správu domény predlžujú v dostatočnom predstihu a aj keby sa Vám doménu podarilo odchytiť, ak by ste podplatitli oddelenie IT ;D, no na súde nemáte šancu.

Záver: Ak stránky, ktoré ste si dali vytvoriť, využivate nejakým preukázateľným spôsobom na podnikanie, tak je to prevádzková réžia.
Danielam
27.09.10,10:28
Veľmi pekne ďakujem za odpoved, trošku rozumiem trošku nie....za prenájom domény nám došla faktúra zvlášť....týchto 3200 eur zaplatil podnikateľ len za zhotovenie webstránky...využíva sa na podnikanie....takže ak dobre tomu rozumiem prenájom domeny v JU do prevádzkovej réžie a takisto aj zhotovenie webstránky do prevádzkovej réžie :) veľmi veľmi ďakujem len mi to ešte prosím vás odobríte.....
sammydelukan
27.09.10,12:36
Áno, presne tak, vytvorenie/uprava/redizajn stranok, hosting (databazovy, suborov, emailov atd), domeny, presmerovanie domeny, utajenie domeny ;) ako aj samotny prenajom ("kupa") domeny su prevadzkove naklady resp. rezia, ak sa tieto preukazatelne vyuzivaju na podnikanie.

Je úplne jedno či ide o jednostránkovú vizitku bez podstránok alebo firmenu prezentaciu alebo eshop, len to proste musí súvisieť s podnikaním, na ktoré máte oprávnenie.
Danielam
27.09.10,12:41
nechala som sa asi domýliť s tou vyššou sumou a dobou využívania....veľmi pekne vám ďakujem za radu :)