romikk22
26.09.10,18:19
Dobrý den.
Chcela by som sa opýtat, mám bratranca, ktorý je nevidiaci a je vyučený masér. Ja mám 19 rokov a idem mu vykonávat osobnú asistenciu, chcela by som sa informovat ako to je s príspevkami na osobnu asistentku...od coho to závisí..
popri tom chceme zacat obaja spolu podnikat, on by si otvoril masérnu.
Len nevieme ci by bolo penazne výhodnejsie ak byon zacal podnikat ako nevidiaci na svoje meno a on by ma zamestnal alebo by som si mala otvorit zivnost ja a zamestnala by som nevidiaceho?
Tak isto ako je to príspevkom na zaciatok podnikania? ci by dali viac fin. prostriedkov jemu ako nevidiacemu alebo mne ?

Nemame s nicim takýmto zatial skusenosti a preto som a chcela obrátit na nejaku pomoc .

Vopred dakujem za odpoved.
Romana
Dantess
26.09.10,17:00
On nech si otvorí chránenú dielnu a Teba uvedie ako asistentku. on dostane prachy za CHD a aj za Teba ako asistentku. Zivnost si teda musi vybaviť on. zjednodušene povedané...
romikk22
27.09.10,04:22
Takze zivnost si otvori on a mal by dostat nejake financie na zaciatku podnikania a aj za mna ako jeho asistentku od statu .....
A dostane on namna potom ten prispevok na asistenciu ak ma zamestna ako zamestnankyňu?
Alebo sme si mysleli, ze ako nahle on zacne podnikat , otvori si zivnost tak nedostamne uz ten prispevok na asistentku...
Dantess
27.09.10,07:03
spraví si živnosť - otvorí chránenú dieľnu - najme si asistentku.

NA CHD dostane väčší príspevok, kým na asistentku dostane tuším kvartálne preplatené určité % platu asistentky.

Nieje ale nič jednoduchšie, než ísť na úrad práce a poradiť sa s ľudmi, čo s tým denne pracujú