ivetaM
14.11.05,08:48
viete mi niekto poradit. idem prijimat novu zamestnankynu a prave jej skoncila rodicovska dovolenka. musim poslat soc. poistovni nejake tlacivo ze jej skoncila a to iste spravit aj do zdravotnej? alebo to musi oznamit ona?
beatap
14.11.05,07:54
ak je to celkom nová zamestnankyňa, tak by si ju mala len prihlásiť do SP a ZP, ako akéhokoľvek nového zamestnanca.... ak je to zamestnankyňa, ktorá nastupovala na materskú, či rodičovskú dovolenku od Vás, tak to hlásiš ty,
ivetaM
14.11.05,08:15
no ona je uplne nova. predtym u nas nepracovala. takze ja ju len normalne prihlasim ako novu zamestnankynu so SP a ZP a ona nemusi nic nahlasovat?
beatap
14.11.05,08:20
ona predtým nebola nikde zamestnaná? .... v prípade, že pred materskou bola zamestnaná, a pracovný pomer skončila v predchádzajúcom zamestnaní až teraz po materskej, tak ju odhlasuje bývalý zamestnávateľ.... v prípade, že nebola nikde zamestnaná tak na SP, by si mala ísť odhlášku (reg.list) vybaviť sama, lebo rodičovská dovolenka je po novom prerušenie, tak aby ju tam tak neviedli a čo sa týka ZP, tak to neviem 100%, ale predpokladám, že tiež by mala nahlásiť zmenu platiteľa, teda, že už za ňu neplatí štát, ale to všetko len za predpokladu, že nemala bývalého zamestnávateľa
PEPO2
14.11.05,11:04
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ´koľko peňazí dostanem z úradu práce po skončení rodičovskej dovolenku, a či si popri tom môžem aj privyrábať ?
ajobs
14.11.05,19:27
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ´koľko peňazí dostanem z úradu práce po skončení rodičovskej dovolenku, a či si popri tom môžem aj privyrábať ?
Odpoveď som ti napísal tu http://www.porada.sk/showthread.php?p=143051#post143051
AGRO
01.05.06,16:25
Zamestnankyňa ktorá bola na MD a od októbra 2005 už na RD nastúpi od 02.05. do zamestnania. Ja ako zamestnávateľ nahlásim do soc. poisťovne ukončenie prerušenia poistného k 30.04.2006 , a zároveň dám prihlášku od 01.05.2006 ?
Dávam aj hlásenie do zdrav. poisťovne ?
Dieťa ešte nemalo 3. roky . bude ona poberať aj naďalej RP ?
Aký doklad potrebujem od nej aby si mohla uplatniť daňový bonus ?

Mám ako zamestnávateľ aj nieakú inú povinnosť ?

Má ona písomne požiadať o ukončenie RD a nástup do PP ?
gata
04.05.06,07:09
Ak som správne pochopila zakon o soc. poisteni a zdravotnom poistení môžem po skončeni rodičovskej dovolenky zostat doma. teda po poriadku....
28.5.2006 dieťa dovrši 3 roky a ja sa chcem nadalej o dieťa osobne a celodenne starať a v takom pripade za mna do SP a ZP bude poistne platiť štát, ale zaujímalo by ma či:
1. mi môj zamestnávatel musí toto umožniť, alebo mi môže dať výpoveď?????
2. bude musieť môj zamestnávateľ za mňa platiť odvody z titulu zamestnávateľa????
3. viem že mám nárok na dovolenku z obdobia kedy som čerpala materskú dovolenku, ale čo v takomto prípade s ňou, ako ju mám vyčerpať??? môže mi ju zamestnávateľ preplatiť????:eek::eek::eek:

budem veľmi rada ak mi niekto poradí.....už vopred veľmi pekne ďakujem

na bod. 3. som tu našla odpoveď, že pokial trvá PP nemôže