Pohar
26.09.10,19:30
prosím vás meníme predné sklo na aute...
ako je to prosím vás s dialničnou známkou?
dajú mi enjaké potvdenie v servise? alebo niečo potom na pošte?
aký je proste postup?

dakujem
arizona
26.09.10,17:54
http://www.satc.sk/novinky/ako-vymenit-poskodenu-dialnicnu-znamku.html

Čoraz viac domácich i zahraničných motoristov sa na nás obracia s otázkou, čo robiť s diaľničnou známkou v prípade, ak príde k poškodeniu čelného skla automobilu. Riešenie je v podstate rovnaké u slovenských, českých aj rakúskych diaľničných známok. Známka z poškodeného čelného skla je spravidla vymenená bezplatne, ak splníte niekoľko základných podmienok:

* vyplníte žiadosť o výmenu diaľničnej známky
* doložíte známku (alebo jej časť) z poškodeného skla, pričom musí byť viditeľný holografický prvok alebo sériové číslo známky
* doložíte kontrolný kupón známky so všetkými náležitosťami (najmä EČV, sériové číslo známky)
* doložíte doklad o zakúpení diaľničnej známky
* doložíte doklad o výmene čelného skla
* v prípade, že došlo k úplnému znehodnoteniu známky, treba okrem hore uvedených náležitostí doložiť aj doklad vydaný príslušným Policajným zborom o vykonanom vyšetrovaní v predmetnej veci (dopravná nehoda, požiar, krádež čelného skla, atď.)
* nálepka sa nevymieňa v prípade odcudzenia motorového vozidla, zmeny EČV (tu zostáva platná pôvodná spolu s potvrdením DI o zmene EČV) a nie je možné ju vymeniť ani u štvorkoliek, trojkolesových vozidiel a motocyklov s postranným vozíkom.

Vzory žiadostí na výmenu slovenskej, a rakúskej diaľničnej známky nájdete na pripojených linkoch.
day
26.09.10,18:00
v (dobrom) autoskle Ti nalepku stiahnu a prelepia
palčo
26.09.10,18:20
Dá sa. Nahriať fénom a o p a t r n e odlepiť.
Chobot
27.09.10,09:34
Dá sa. Nahriať fénom a o p a t r n e odlepiť.

Toto je ale nelegálny postup. Legálny spôsob napísala arizona...
peterkos2
02.10.10,10:16
Toto je ale nelegálny postup. Legálny spôsob napísala arizona...
Nechápem,čo by malo byť na tom nelegálne,keď si na mojom aute odlepím moju dialničnú nálepku,ktorú som si ja zaplatil a nalepím si ju na moje nové čelné sklo na mojom aute s tým istým evidenčným číslom!
Stefan2005
02.10.10,10:55
Nechápem,čo by malo byť na tom nelegálne,keď si na mojom aute odlepím moju dialničnú nálepku,ktorú som si ja zaplatil a nalepím si ju na moje nové čelné sklo na mojom aute s tým istým evidenčným číslom!

... aj mňa by zaujímala odvolávka, ktorý zákon sa tým porušuje.

Lebo ak je to nelegálne, prečo to robí oficiálny predajca autoskiel ?

"Potreboval by som vymeniť čelné sklo, ale mám tam slovenskú a rakúsku diaľničnú známku. Chcel by som sa spýtať, či sa dajú uchovať alebo aká je iná možnosť.

Odpoveď:
Čo sa týka slovenskej diaľničnej nálepky, je technicky možné túto nálepku prelepiť na novo namontované čelné sklo - v prípade, že poškodenie čelného skla priamo neprechádza cez diaľničnú nálepku, resp. táto nie je poškodená. V prípade, že je diaľničná nálepka poškodená vplyvom poškodenia čelného skla, je potrebné sa obrátiť na Národnú diaľničnú spoločnosť, a.s. - na ich webovej stránke nájdete postup ako aj tlačivo žiadosti o výmenu diaľničnej nálepky."

http://www.hornet.sk/autoskla-otazky-a-odpovede/ine/slovenska-a-rakuska-dialnicna-znamka-vymena.php
misoft
02.10.10,11:30
Pôvodca textu príspevku: palčo http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t147954-vymena-predneho-skla.html#post1516902)
Dá sa. Nahriať fénom a o p a t r n e odlepiť.
Toto je ale nelegálny postup. Legálny spôsob napísala arizona...

Tu sa ale naráža na iný problém. Kúpou diaľničnej známky sa uzavrie obchodný vzťah medzi predajcom (predajné miesto) a kupcom (vodič, majiteľ vozidla). Potom sa táto známka stáva majetkom tohto kupca (síce oprávňuje užívať diaľnice - veď to zaplatil). V takom prípade by NDS nemala právo určovať, či sa smie alebo nesmie táto známka prelepiť na vvmenené čelné sklo, pretože sklo je len časť vozidla, pre ktorú táto známka platí. Je to predsa poplatok za využívanú (a často aj nevyužívanú) službu teraz aj do budúcnosti.
A zbaví sa zbytočných "papierovačiek" a čakania.
peterkos2
02.10.10,12:10
Tu sa ale naráža na iný problém. Kúpou diaľničnej známky sa uzavrie obchodný vzťah medzi predajcom (predajné miesto) a kupcom (vodič, majiteľ vozidla). Potom sa táto známka stáva majetkom tohto kupca (síce oprávňuje užívať diaľnice - veď to zaplatil). V takom prípade by NDS nemala právo určovať, či sa smie alebo nesmie táto známka prelepiť na vvmenené čelné sklo, pretože sklo je len časť vozidla, pre ktorú táto známka platí. Je to predsa poplatok za využívanú (a často aj nevyužívanú) službu teraz aj do budúcnosti.
A zbaví sa zbytočných "papierovačiek" a čakania.
Nehovoriac o ďalších známkach ako sú STK,EK,KO.Tie by si samozrejme musel zacvakať
Redder
19.08.14,10:44
takze nebude problem to prelepit v autoskle? Mam tam celorocnu slovensku aj cesku dialnicnu znamku a sklo ide na vymenu
tonyhausa
19.08.14,10:53
uplne bez problemov to prelepia podobne ako nalepky TK,EK,KO,nie je to vobec poznat
Siod
19.09.14,04:47
aj keby tam fizli pindaju tak by som povedal ze sa menilo okno a teraz co?? hadam by som nekupoval znamky a nerobil estekacku nanovo! :p
Redder
20.09.14,07:03
no ja som to riesil v Hornet Autoskle a bolo vsetko OK... absolutne neposkodili znamky a boli expresne rychli... som spokojny s robotou a aj to ako to maju cele premyslene a ako funguju
Jerry222
21.09.14,14:32
sak Hornet je obrovska spolocnost ktora je na Slovensku niekolko rokov tak oni si ani nesmu dovolit zeby naprd prelepili napriklad znamky.. to je samozrejmost otazne je ale co by sa stalo keby mi pukne sklo v zahranici...??
Foxcon
23.09.14,12:59
ved oni maju dohodu nejaku so svojimi zmluvnymi partnermi asi staci pokukat viac na ich stranke asi takto by som to ja riesil neviem ako ostatni
Milkie
24.09.14,06:54
to by aj mna celkom zaujimalo nastastie sa mi este nic nestalo ked som bol v zahranici a auto mi nevypovedalo!
Vogl
25.09.14,06:08
neporusuje sa tym absolutne nic.. a keby sa ta filzi nieco pytaju tak im to vies krasne vyargumentovat.. len nemozes moc roztrhnut nalepky :D
Soky9
26.09.14,17:12
no to by celkom zabolelo keby sa roztrhne taka rocna nalepka.. to by sa potom tazko argumentovali u nasich panov policajtov ktori teda pomahaju a chrania nas vsetkych...
Kempi
27.09.14,14:59
ja som menil celne sklo a dopadlo to v poho sklo bolo vymenene za hodku a pol
Zussik
29.09.14,05:21
tie nalepky v Hornete vedia spravit ze nebudes vidiet ani rozdiel.. maju uz nato svoj system :D nemusis mat strach
Vogl
01.10.14,18:17
no vidis to a ani to nebolelo :D kolko ta to vyslo?
Redder
23.10.14,18:09
oni posobia aj v zahranici v celej EU... maju nejaku spolupracu so svojimi partnermi
hadik6
30.10.14,06:49
tak na toto sa musim opytat v Hornete ako je to tam mam tam prasklinu ktora sa uz opravit neda len vymenit cele celne
Matej32
04.11.14,08:08
co som pocul v Hornete ti to prelepia bez problemov a ako je to s tym ci je to legalne ci nelegalne to je diskutujuce ja mam na to nazor ze ked som si uz tu dialnicnu kupil tak je moja a co sa tyka stk a ek tak hadam nebudem chodit zase na administrativnu kontrolu ja nie som bankar pre sa
ErickC
07.11.14,07:33
Neviem si predstaviť ako by som zúril keby mi roztrhnú dialničnú hlavne tú Nemeckú. Ako to oni prelepuju? nahrievajú či? A nechápem prečo by to malo byť nelegálne
Ericka12
18.11.14,06:49
prosim ta ty mas hornet? mozem ta poprosit aby si mi vysvetlil ako to funguje? ci musis mat ten hornet asist alebo ked im zavolam a objednam sa opravia mi prasklinu?
lujza.j
18.11.14,10:44
Duski toto tu je reklama na hornet...uz im minule tibor jednu zavrel...
misoft
18.11.14,10:53
Sorry - ale zatiaľ som poslal odkaz na to, ako sa môže kontaktovať. Takže mažem.
lujza.j
18.11.14,11:01
Oni si tu takto štebocu:D
hadik6
20.11.14,07:09
napísem ti to radsej do spravy nech tu niekto zase neriesi ze robim reklamu :)
lujza.j
20.11.14,07:22
Nemecka dialnicna znamka:Dtak natu daj velky pozor....