groga
26.09.10,20:41
Otec dôchodca, matka invalidný dôch. nad 70%, blízko dôchodkového veku, by mala poberať príspevok za opatrovanie otca. Máme počkať a vybaviť príspevok, až keď bude matka poberať star.dôchodok, alebo vybaviť už teraz a čakať na vyjadrenie, či môže byť invalid. opatrovateľom. Ešte ma zaujíma, či sa niejako kráti dôchodok otca, alebo matky po priznaní peň. príspevku za opatrovanie.
Za dobré rady vopred ďakujem.
Katy a R
26.09.10,18:59
už sú tu témy s touto problematikou ...
tuto máš zákon ..
http://www.porada.sk/904654-post3.html
eva.dd
27.09.10,12:39
no co som nastudovala, tak invladid musi mat potvrdenie od lekara ze moze opatrovat druheho invalida, a prispevok sa nehorazne krati...su nato vzorce, ide o to aby ten dochodca mal v podstate stale len zivotne minimum.co najmenej a aby tu uz nebol.........
ale hlavne co som dnes zisitla, je ZE NIEKEDY JE VYHDNEJSIE SA VYKASLAT NA INVALIDNY DOCHODOK A PO 65 VEKU,,SA DAVA STAROBNY DOCHODOK,,A ten byva vacsi zvacsa,,cize sa zmeni,,a tie svi....to taja,,videla som o tom lamparen,teraz bola v nedelu 26.9 tak si ju kukni vo video archive markizi ,,tam mas povedane krasne o tom strasnom klamani ludi,,ze ked nevedia na co maju narok,,,tak stat im to ROZHODNE NEPOVIE,,HNUS..len zomret po odorobeni rokov....
inak tuto temu riesia to zakony 448/2008 a 447/2008 ,ale teraz su novelizovane a nieco ine bude platit od 2011 tak prajem silne nervy...
Dana 22
29.09.10,08:12
Môžem ťa ubezpečiť, že novelizácia od 1.1.2011 neprinesie zvýšenie príspevku na opatrovanie, pretože bude len novela zákona č.448/2008 Z.z. o sociálnych službách