flaniko
26.09.10,21:07
z čoho môžem mať zvýšenú hladinu Asla - zápal v krvi?
stále musím chodiť na rôzne vyšetrenia, no zatiaľ všetko negatívne.....
existuje nejaká prirodzená metóda alebo prípravok na zníženie Aslo-hladiny?
Kvaka
26.09.10,19:19
z čoho môžem mať zvýšenú hladinu Asla - zápal v krvi?
stále musím chodiť na rôzne vyšetrenia, no zatiaľ všetko negatívne.....
existuje nejaká prirodzená metóda alebo prípravok na zníženie Aslo-hladiny?
Pozri si tento odkaz http://www.hpl.sk/main.php?go=odborna-zona/vysetrenia/serologia/aslo
ASLO sú protilátky na streptolyzín, ktorý sa vytvára v krvi pri infekcii beta hemolytickým streptokokom. Zvýšená hodnota ASLO je indikátorom, že infekcia týmto bacilom prebieha alebo v minulosti prebehla. Pokiaľ viem, tak na tento bacil zaberá jedine penicilín.
flaniko
27.09.10,05:23
ĎAKUJEM.
Kvaka
27.09.10,06:32
Ešte doplním, z vlastnej skúsenosti. Ak sú hodnoty ASLO vysoké, užíva sa penicilín dlhodobo, až kým jeho hodnoty neklesnú. Môj syn mal v detstve veľmi vysoké hodnoty ASLO a dva roky bol na Pendepone. Teraz sa už tieto bolestivé injekcie nedávajú, ale po riadnom preliečení penicilínom sa ďalej podáva tento liek preventívne. Zabráni sa tým novej infekcii betahemolytickým streptokokom a hodnota ASLO postupne klesá.
ludmilla
27.09.10,06:36
Ešte doplním, z vlastnej skúsenosti. Ak sú hodnoty ASLO vysoké, užíva sa penicilín dlhodobo, až kým jeho hodnoty neklesnú. Môj syn mal v detstve veľmi vysoké hodnoty ASLO a dva roky bol na Pendepone. Teraz sa už tieto bolestivé injekcie nedávajú, ale po riadnom preliečení penicilínom sa ďalej podáva tento liek preventívne. Zabráni sa tým novej infekcii betahemolytickým streptokokom a hodnota ASLO postupne klesá.

Pendepon dostáva aj syn mojej kolegyne ešte v dnešnej dobe. Ale hodnoty ASLA by sa liečiť nemali, liečiť by sa mali klinické príznaky ochorenia.
Kvaka
27.09.10,06:47
Pendepon dostáva aj syn mojej kolegyne ešte v dnešnej dobe. Ale hodnoty ASLA by sa liečiť nemali, liečiť by sa mali klinické príznaky ochorenia.
Moja dcéra už pendepon nedostávala, lekárka jej povedala, že už sa užívajú dlhodobo tabletky, ako prevencia. Samozrejme, že ASLO sa nelieči, lieči sa infekcia streptokokom, ten spôsobuje zvýšené hodnoty streptolyzínu, voči ktorému si telom vytvára protilátky antistreptolyzín (ASLO). Prevenciou voči infekcii sa však hodnota ASLA zníži.