Šakalík
26.09.10,22:07
Zdravim ludia, chcel by som sa opytat ako je to v mojom pripade kedze este nemam 18 rokov a uz zarabam. zarabam uz od roku 6/2008 a na ucte uz mam nasetrene pekne peniazky ktore este neboli zdanene. 18 rokov budem mat priblizne za 2 mesiace, a tak sa chcem opytat ci sa bude dat potom zdanit ten zisk co som setril 2 roky alebo co mam s tim robit kedze sa mi to nahromadilo na ucte a nechcem byt podozrivy popr. potom skoncit kdesi v base. dakujem za kazdu radu. zivnost si planujem zalozit ihned ako budem mat 18.
veronikasad
26.09.10,20:11
Zdravim ludia, chcel by som sa opytat ako je to v mojom pripade kedze este nemam 18 rokov a uz zarabam. zarabam uz od roku 6/2008 a na ucte uz mam nasetrene pekne peniazky ktore este neboli zdanene. 18 rokov budem mat priblizne za 2 mesiace, a tak sa chcem opytat ci sa bude dat potom zdanit ten zisk co som setril 2 roky alebo co mam s tim robit kedze sa mi to nahromadilo na ucte a nechcem byt podozrivy popr. potom skoncit kdesi v base. dakujem za kazdu radu. zivnost si planujem zalozit ihned ako budem mat 18.
Z akých príjmov pochádzajú tvoje našetrené "peniažky" ? Pracoval si na dohodu ?
Šakalík
26.09.10,20:12
cez internet predavam premium ucty..... napr. megaupload.com, rapidshare.com a podobne.....
wallie
07.10.10,13:17
pravidelne sa opakujúci predaj akéhokoľvek tovaru či služby bez nejakého legálneho oprávnenia napr. živnostenského oprávnenia,založenia obchodnej spoločnosti napr. s.r.o., je podľa môjho názoru neoprávnené podnikanie, mal si to riešiť ináč a skôr... a tí kupujúci sa vôbec nezaoberali tým že nemáš ešte 18? ako maloletého ťa zrejme nebude možné v tomto smere nijako postihovať, neviem....
ja mám síce skúsenosti s podávaním daň. priznaní aj za deti ale týkalo sa to iných príjmov, daňové priznanie podávali za deti ich rodičia ako ich zákonní zástupcovia.

a aké vysoké boli tie príjmy?
povinnosť podať priznanie k dani z príjmov bola napr.
- za rok 2008 ak celoročný príjem prekročil 49 248 Sk,
- za rok 2009 ak celoročný príjem prekročil 2012,85 Eur

ale myslím, že v tomto prípade je to bezpredmetné, tak či tak nemôžeš si to dať do DP ako príjem z podnikania, keďže si na podnikanie v tom čase nemal nijaké oprávnenie
KEJKA
07.10.10,16:36
môže si to dať ako príležitostný, alebo iný príjem.
Alebo nepodať za rok 2008 ani 2009. Podaj len za rok 2010, aj to len ak prekročíš stanovené limity.