Tatiana
26.09.10,22:31
Prosím o radu pri vyplnení DP.
Požiadala som o odklad DP do 30.9.2010. Pracovala som 4 mesiace na pracovnú zmluvu v Rusku a teraz mám problém pri vyplňovaní DP typu B. Môžem vyplatenú sumu v v Ruskej federáciíí dať do riadku 79 - Vyňatie príjmov po odpočítaní poistného? Alebo Ruskej federácií sa to netýka a dať to do riadku 82 a daň do 83 podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia? Neplatí pre RF vyňatie príjmov za rok 2OO9 ako pre ČR? Ďakujem za odpoveď - veľmi mi pomôžete, lebo ja fakt neviem....
Marína
26.09.10,21:27
Prosím o radu pri vyplnení DP.
Požiadala som o odklad DP do 30.9.2010. Pracovala som 4 mesiace na pracovnú zmluvu v Rusku a teraz mám problém pri vyplňovaní DP typu B. Môžem vyplatenú sumu v v Ruskej federáciíí dať do riadku 79 - Vyňatie príjmov po odpočítaní poistného?
Áno, môžeš, pretože podľa ZDP §45 ods.3 písm.c) príjem dosiahnutý v štáte, s ktorým máme podpísanú medzinárodnú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia(a s RF máme) si príjmy, ak boli v zahraničí zdanené, môžeme zo zdanenia vyňať, a to aj napriek tomu, ak aj je v zmluve dohodnutý zápočet dane. Alebo Ruskej federácií sa to netýka a dať to do riadku 82 a daň do 83 podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia? Neplatí pre RF vyňatie príjmov za rok 2OO9 ako pre ČR?
Nie, neplatí len pre ČR, platí pre všetky štáty, s ktorými je uzavretá medzinárodná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia, viď ustanovenie zákona nižšie. Ďakujem za odpoveď - veľmi mi pomôžete, lebo ja fakt neviem....
Odpoveď v rámci citátu.

Zamedzenie dvojitého zdanenia
ZDP § 45 ods. 3 písm. c)

c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.