Kerberos_1
26.09.10,22:33
poradte prsím niekto čo mi treba vybaviť a kde keďže živnosť nechcem zrušiť a teda čo mám robyť platiť si poistenie teda zdravotnú na slovensku ako živnostník a v anglicku nechcať odvádzať ako zamestnanec??? alebo ako to je???
:confused:
Danielle369
27.09.10,04:04
to máš príspevok na podnikanie od úradu práce??..málo si napísal
Timka1
27.09.10,04:55
ak si dostal dotáciu z úradu práce na živnosť s podmienkou ju mať otvorenú a podnikať 2 roky v obore, ktorý si si zvolil v podnikateľskom zámere, pri zrušení živnosti, budeš musieť vrátiť pomernú časť dotácie, preráta sa na dni podnikania a rozdiel budeš musieť poukázať späť na účet úradu práce

počas prevádzkovania živnosti musíš vykazovať aj nejaký príjem z tejto činnosti na ktorú si dostal dotáciu, takže ak si ju ponecháš a nebudeš mať žiaden príjem, pri kontrole by si musel zdôvodniť, prečo nemáš príjem z činnosti na ktorú si dostal dotáciu
Kerberos_1
27.09.10,18:33
8no dostal som tento príspevok na podnikanie od úradu práce.. viem aj to že ak ho zrusím skôr tak by som mal vrátiť adekvátnu čiastku peňazí..ja len neviem čo môžem očakávť od anglických úradov, lebo ak mám živnosť na slovensku ale som poistení ako zamestnanec aj v anglicku musím odvádzať zo živnosti poniaze v anglicku... je to neako takto nie???
KEJKA
27.09.10,18:42
nie, ak máš na mysli daň z príjmov, tak v SR odvedieš dane zo živnosti, v Anglicku zo zamestnania.
Ako rezident SR podaš DPFO z celosvetových príjmov na DU v SR
Kerberos_1
27.09.10,20:05
a čo zdravotné poistenie, lebo to si platím aj na slovensku a asi aj v anglicku by som si platil nie????
taktiež som si to overoval teraz neviem presne kde(nemozem nájsť ten e-mail) a prišla mi odpoveď v nejakom takom zmysle že na slovensku nebudem odvádzať nijaké dane ale rovno v anglicku čo sa mi zdá blbosť ale nie som si týmto istý...

taktiež či je moja živnosť platná aj v anglicku teda či tu na ňu môžem vykonávať podnikanie...??
KEJKA
29.09.10,05:20
nejako si pomiešal DP a ZP.
ZP platíš v rámci EU len v jednom štáte. Mal by si sa odhlásiť a v Anglicku prihlásiť, vyžiadať obdobu našej E101.
Kerberos_1
29.09.10,20:03
ďakujem za odpoveď...už tomu rozumiem....a nebudem v anglicku platiť aj vyššie ZP ako u nás?
KEJKA
29.09.10,21:02
to neviem, ale iné ti nezostáva. Pokiaľ si platil v SR, tak v tej ZP máš preplatok.
Kerberos_1
02.10.10,19:43
to viem ale nejako ma to netrápi....len enviem aké opletačky by boli potom ak by sa na to prišlo....neviete??
KEJKA
02.10.10,20:43
moja dcéra bola tiež poistená v SR aj v Anglicku - odhlásili a nič z toho nie je /zatiaľ?/. Uvídíme o pár rokov.
ZP svoje peniažky dostala, tak neviem aký by b´mal byť postih. Podľa mňa problém nastane, len ak budeš chcieť nejaké plnenie - napr.- zdravotnú starostlivosť súčasne aj tu aj tam.....
Kerberos_1
28.11.10,22:09
dakujem za informacie.....naozaj ste mi pomohli....:)