kaja211
27.09.10,08:19
Mám jednu otázku,vystavili sme ostrú faktúru odberateľovi za tovar ,on povedal že faktúra neprišla /poslali sme ju poštou doporučene/ ,tak sme mu emailom poslali hned ešte raz tú istú faktúru / aby ju hned uhradil / a následne zasa aj poštou ,lebo splatnosť bola 20.9.2010.Ako mám zaúčtovať túto faktúru /jej úhradu ak zapltí po tomto dni splatnosti. Keďže je 27.9. do konca týždňa by mala byť uhradená.Ďakujem
evina
27.09.10,06:23
Mám jednu otázku,vystavili sme ostrú faktúru odberateľovi za tovar ,on povedal že faktúra neprišla /poslali sme ju poštou doporučene/ ,tak sme mu emailom poslali hned ešte raz tú istú faktúru / aby ju hned uhradil / a následne zasa aj poštou ,lebo splatnosť bola 20.9.2010.Ako mám zaúčtovať túto faktúru /jej úhradu ak zapltí po tomto dni splatnosti. Keďže je 27.9. do konca týždňa by mala byť uhradená.Ďakujem

Úhradu faktúry predsa zaúčtujuš ku faktúre dňom kedy bola uhradená...
Zita5
27.09.10,06:23
Mám jednu otázku,vystavili sme ostrú faktúru odberateľovi za tovar ,on povedal že faktúra neprišla /poslali sme ju poštou doporučene/ ,tak sme mu emailom poslali hned ešte raz tú istú faktúru / aby ju hned uhradil / a následne zasa aj poštou ,lebo splatnosť bola 20.9.2010.Ako mám zaúčtovať túto faktúru /jej úhradu ak zapltí po tomto dni splatnosti. Keďže je 27.9. do konca týždňa by mala byť uhradená.Ďakujem

Neriadime sa splatnosťou faktúry , ale dátumom skutočnej prijtej platby . T.j. v deň pripísania platby na bežný účet účtujete do peňažného denníka banka príjem / príjem ovplyvňujúci ZD .
Zároveň spárujete platbu s pohľadávkou a túto platbu poznamenáte aj do Knihy pohľadávok , kde zapíšete dátum pripísania platby ,číslo bankového dokladu a výšku platby .
V knihe pohľadávok sa Vám uvedená pohľadávka vyrovná na nulu t.j. nebude vykazovať žiaden zostatok.
kaja211
27.09.10,06:29
Ale nebude to vadiť že dátum splatnosti na faktúre ,nie je totožný s úhradou tejto faktúry na bankovom účte?
Zita5
27.09.10,06:32
Ale nebude to vadiť že dátum splatnosti na faktúre ,nie je totožný s úhradou tejto faktúry na bankovom účte?

Nie .
evina
27.09.10,06:33
Ale nebude to vadiť že dátum splatnosti na faktúre ,nie je totožný s úhradou tejto faktúry na bankovom účte?
To by mohlo prekážať len dodávateľovi a slúžiť ako podklad pre prípadnú dohodnutú penalizáciu.
V SR je z 10-tich faktúr 7 zaplatených po splatnosti :)
kaja211
27.09.10,06:36
Veľmi pekne ďakujem a prajem ešte príjemný zvyšok dňa.