jamima
27.09.10,10:12
Ahojte, poraďte , ako mám postupovať ak klient obdržal faktúru z krajiny z EU, od plátcu dph . Je za reklamné služby , mala byť vystavená bez dph, klient na slovensku mal samozdaniť. Viem , má môžnosť žiadať si dph späť , ale suma je nevýznamná,žiadať ju teda nebude. Možem samozdaniť celú sumu na faktúre, aj so zahraničnou dph ?ďakujem.
jamima
27.09.10,10:38
prosím , súrne
macicka
27.09.10,15:46
aj mne sa to už párkrát stalo, lebo klient bohužiaľ akosi zabudol uviesť, že je plátca DPH, i keď od 1.1.2010 by v rámci EÚ ani dodávateľ nemal vystaviť fa, pokiaľ sa odberateľ nepreukáže, že je plátca DPH, ale keď už sa to stane, tak ja to robím podľa mojej daňovej poradkyne nasledovne:
cenu bez DPH samozdaním, DPH dám ako nedaňový náklad.
tuta
27.09.10,21:48
aj mne sa to už párkrát stalo, lebo klient bohužiaľ akosi zabudol uviesť, že je plátca DPH, i keď od 1.1.2010 by v rámci EÚ ani dodávateľ nemal vystaviť fa, pokiaľ sa odberateľ nepreukáže, že je plátca DPH, ale keď už sa to stane, tak ja to robím podľa mojej daňovej poradkyne nasledovne:
cenu bez DPH samozdaním, DPH dám ako nedaňový náklad.

Dávam do pozornosti usmernenie Ministerstva finančií SR k účtovaniu dane z pridanej hodnoty uverejnené vo FS 4/2006

Daň z pridanej hodnoty z tovarov a služieb obstaraných v zahraničí je daňovým výdavkom v súlade s § 19 ods. 3 písm. k) bod 2 zákona o dani z príjmov v tých prípadoch, ak samotný tovar a služba, ku ktorým sa daň z pridanej hodnoty vzťahuje, je daňovým výdavkom. V prípade, ak pôjde o obstaranie takých predmetov a služieb, ktoré nie sú uznaným daňovým výdavkom (napríklad podľa § 21 ods. 1 písm. h) zákona o dani z príjmov), potom ani zaplatená DPH v zahraničí nie je uznaným daňovým výdavkom.
maruš
13.10.10,13:34
Dobrý deň,

firma SR objednala tovar od firmy ČR obidvaja sú platcovia DPH, ale dodávateľ ČR vystavil faktúru s DPH a odmieta mi ju opraviť. Prosím porďte mi ako mám postupovať?
maruš
13.10.10,13:36
a dodávam, že na objednávke, ktorú sme posielali bolo uvedené naše IČ DPH, takže dodávateľ vedel, že sme platca DPH.
Iwett
19.10.10,12:26
Dobrý deň, prosím,prosím...mám fatkúru z ČR, kde nám fakturujú
DHIM
spoluúčasť na veľtrhu v Brne
prenájom vozidiel
prenájom programu
prenájom www. stránok
administratívne služby.
Celá je vystavená bez DPH. Účasť na veľtrhu v Brne by mala byť fakturovaná s DPH, a ostatné prenájmy a služby?
Ďakujem.
Iwett
19.10.10,13:56
Dobrý deň, prosím,prosím...mám fatkúru z ČR, kde nám fakturujú
DHIM
spoluúčasť na veľtrhu v Brne
prenájom vozidiel
prenájom programu
prenájom www. stránok
administratívne služby.
Celá je vystavená bez DPH. Účasť na veľtrhu v Brne by mala byť fakturovaná s DPH, a ostatné prenájmy a služby?
Ďakujem.
Prosím, poradí mi niekto ohľadom vyššieuvedeného? Alebo nejaký odkaz na podobný prípad?
Ďakujem
Iwett
21.10.10,06:38
Prosím, poradil by mi niekto? Má byť spoluúčasť na veľtrhu v Brne fakturovaná českou firmou s DPH? A ostatné prenájmy bez dph? Alebo je faktúra vystavená správne bez dph?