Julo
21.05.04,16:37
Prosím Vás vedel by mi niekto odpovedať na otázku, či SZČO - štvrťročný plátca DPH - je povinný viesť štatistiku o DPH, ktoré vznikli nákupom tovaru v členskom štáte EÚ ? - okrem tej, ktorú je povinný viesť na preukázanie v jednoduchom účtovníctve ?
Jozef Mihál
21.05.04,18:46
Myslíte zrejme formulár INTRASTAT 1-12...4-12.
Tak potom áno. Pozrite si na www.statistics.sk pokyny k INTRASTAT, tieto formuláre treba odovzdávať až od určitej hranice obratu s členskými štátmi.
Tomi
15.06.04,06:35
Myslíte zrejme formulár INTRASTAT 1-12...4-12.
Tak potom áno. Pozrite si na www.statistics.sk (http://www.statistics.sk/) pokyny k INTRASTAT, tieto formuláre treba odovzdávať až od určitej hranice obratu s členskými štátmi.Viete mi prosím povedať od akej hranice obratu sa to podáva a ak tu harnicu prekročím musím to niekde nahlásiť. Zatial sme žiadne tlačivá nedostali, máme tovar z EU ale zatial len v hodnote cca 600 000,--.
NADEJKA
17.06.04,06:05
dovoz z EU musí presiahnuť hranicu 3 000 000 SK, potom máte povinnosť vyhotovenia
INTRASTATU v zjednodušenej verzii,lebo sú dva druhy výkazov.Pekný deň.
Majka
07.07.04,13:57
Ja stale nerozumiem tomu, ci tato hranica 3mil. sa pocita v dannom mesiaci alebo vsetobecne ak sme za inule obdobia presiahli s dovezenym tovarom hranicu 3mil.
cize ked som mala tovar za 2.600 000.- v mesiaci jun tak nemusim vypisovat statist.formular?
marianna
08.07.04,08:11
sleduje sa obdobie kalendárny rok. Teda 3 000 000 za rok. Ja by som potrebovala ale poradiť, ak dodávam do ČR stroj po častiach, ktorý tam budeme montovať, teda podľa zákona o DPH ide o dodanie tovaru s inšt. a montážou, ktoré nie je predmetom DPH, aj takto musím uviesť do INTRASTATU, lebo stroj po častiach nefakturujem, až keď bude hotová montáž. Alebo musím vyfakturovať každú čiastočnú dodávku stroja?