lussiette
27.09.10,11:00
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť, či by mi niekto nevedel poslať ako ma vyzerať tlačivo o zrušení združenia. Dakujem
Zita5
27.09.10,09:01
Akého združenia a čo máte na mysli pod pojmom tlačivo ?
Zita5
27.09.10,09:12
Ak by sa jednalo o združenie FO , prikladám link , kde nájdete veľa príspevkov ohľadom ukončenia spoločného podnikania formou združenia FO
http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html
lussiette
27.09.10,09:24
Sme dvaja zivnostníci ktorý maju spísane zdruzenie kvoli danovemu uradu (kvoli tomu aby sme mali jednu pokladnu). Preto by som potrebovala nejaky vzor ako napisat taku ziadost aby som ju mohla odniet na danový urad.
alicacka
27.09.10,09:45
Pri zrušení združenia sa robí zápisnica o vyporiadaní.
lussiette
27.09.10,09:47
A na tu zápisnicu je nejaký formular? Alebo ako sa to píše?
alicacka
27.09.10,10:41
Nie je formulár. Stačí ak tam bude napr. Zápisnica o vyporiadaní združenia zo dňa, účastníci: X, Y. A potom komu čo a koľko.
alicacka
27.09.10,10:48
Samozrejme mala by si pozrieť aj zmluvu o združení, ako sa dá zružiť združenie, kto aký podiel má atď. Nezabudni zrušenie potom nahlásiť aj na DÚ.
Zita5
27.09.10,11:00
Čo sa týka dohody o ukončení Združenia FO , tak v tomto príspevku som sa snažila aspoň niečo v skratke napísať http://www.porada.sk/519398-post5.html Treba však podotknúť , že to treba brať s úplnou vážnosťou ,radšej dôsledne napísať,ako potom v budúcnosti riešiť nedostatky rozpadu združenia.

Ak ste mali na mysli oznámenie na DU , tak je potrebné napísať na DU (nakoľko používate jednu pokladnicu ) , že združenie FO v ktorom boli združení podnikatelia za účelom spoločného dosiahnutia zisku - meno,priezvisko, trvalé bydlisko,IČO a DIČ - ukončilo svoju činnosť ku dňu xx.xx.2010 .
Jednotliví podnikatelia podnikajú od termínu xx.xx.2010 samostatne na základe predmetov činnosti v ich živnostenskom osvedčení .
Registračnú pokladnicu , ktorá je registrovaná na daňovníka (vypísať údaje) bude tento daňovník používať aj naďalej pre svoju podnikateľskú činnosť .Atď...
lussiette
27.09.10,12:29
Ved to zdruzenie sa robilo len kvoli DU, lebo by bolo nelogicke mat na prevadzke 2 pokladne. Teraz prevádzku rusim, ciže musím odniesť na DU aj zrusenie zdruzenia lebo to uz nieje potrebne. Inak velmi pekne dakujem za radi.