Lila
14.11.05,12:06
Ak refundujeme bankové poplatky klientom, ako máme

zaúčtovať úhrady za tieto bank.poplatky aú 668 ? Alebo 568 mínusom ?
slnko
14.11.05,11:26
ja by som účtovala 668.
Jana Acsová
14.11.05,11:27
Ak refundujeme bankové poplatky klientom, ako máme

zaúčtovať úhrady za tieto bank.poplatky aú 668 ? Alebo 568 mínusom ?Čo myslíte pojmom "refundujeme". Vy im ich účtujete? A v akej súvislosti? V súvislosti s inou poskytovanou službou?
Lila
14.11.05,11:49
Poskytujeme fin. služby, konkrétne konverzie cudzej meny za dohodnutý kurz bezhotovostne. Naša cena služby je vždy nulová.

Ale nakoľko niektorým klientom poskytujeme aj službu, kde takto skonvertovanú cudziu menu rovno zasielame tretej osobe do zahraničia a máme s tým spojené
aj výdavky /bankové poplatky za prevod devíz do zahraničia/, tieto poplatky nám títo klienti preplácajú. Na doklade, ktorý im vystavíme za konverziu CM je uvedená aj tzv. Cena služby 300 Skk, pri ktorej je uvedené, že táto cena služby zahŕňa refundáciu bankových poplatkov.

V praxi: banka nám za takýto prevod do zahraničia stiahne poplatky /aú 568x/
a zároveň od klienta nám prídu tieto poplatky plusom na Skk účet.
renča1
14.11.05,17:13
účtovala by som to 668.
mudroš
23.11.05,12:41
Ja by som to účtoval ako normálne výnosy za poskytnuté služby na 602. Je to predsa odmena za poskytované služby v dohodnutej cene a súvisí to s podnikateľskou činnosťou. Nie je to výnos z finančných transakcií.
Lila
24.11.05,07:41
Mudroš, ďakujem za odpoveď. Len chcem podotknúť, že istým spôsobom to nieje naša žiadna odmena, ale refundácia bankových poplatkov, ktoré žiadame od klienta, aby nám ich preplatil.

Keď nám NBS dávala na túto činnosť dev. licenciu, museli sme mať na svojich vydaných dokladoch pre klienta / tzv. konfirmácia/ uvedenú aj vetu: Cena služby. Pri tejto vete my uvádzame vždy 0,-Skk.
Len u klientov, ktorým robíme prevody do zahraničia je uvedená rovnaká
suma : 300 Skk s doplňujúcou vetou: Cena služby zahŕňa refundáciu bankových poplatkov.
Preto sa mi tu núka aú 668x ...., i keď uznávam, je to len môj dojem. Veď preto sa aj radím aký účet mám použiť. Takže teraz, keď som to ako tak vysvetlila, ešte stále trváte , že by to mal byť radšej aú 602x ??????
ďakujem za odpoveď
Lila
29.11.05,07:06
Prosím Vás, čo nato Vy ostatní?