alicacka
27.09.10,14:08
Podnikateľ používa auto v obchodnom majetku na súkromné i podnikateľské účely. Bude daň z motorových vozidiel plne uznateľným daňovým výdavkom, alebo len v pomere v akom ho používa na podnikanie ?
Lianka
27.09.10,14:01
§ 89
Vznik a zánik daňovej povinnosti
(1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.
(2) Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.

Dan sa vypocita za prislusny pocet mesiacov.

Ak mas na mysli, ze cast dna/mesiaca jazdi sukromne a cast dna/mesiaca na ucely podnikania, v tomto pripade plati dan z dovodu pouzivania auta na podnikanie - nie je mozne postupovat inak.

Zakon tu: http://www.porada.sk/t74944-potrebujem-cele-znenie-zakona-o-dani-z-motorovych-vozidiel.html
alicacka
28.09.10,08:55
Ďakujem. Teda to chápem tak, či ja používam auto súkromne 29 dní a 1 deň na podnikanie, aj tak mi celá daŇ z MV ide do základu dane, lebo inak to nemôže byť. Správne ?
Tweety
28.09.10,08:58
Ďakujem. Teda to chápem tak, či ja používam auto súkromne 29 dní a 1 deň na podnikanie, aj tak mi celá daŇ z MV ide do základu dane, lebo inak to nemôže byť. Správne ?
Áno, daň z MV je VOZD.