pravnicka
27.09.10,13:57
Dobrý deň,

Prosím Vás o radu.
Som dôchodkyňa, ktorá má platný štvrťročný mesačný kupón. Pri revíznej kontrole v MHD dňa 29.8.2010 som ho nemala práve pri sebe, resp. zabudla som ho doma.
Hneď na druhý deň som sa bola okamžité preukázať s mojím platným mesačným kupónom na DPMK. No napriek tomu všetkému od mňa pýtali zaplatiť poplatok vo výške 5,50Eura, ktorý som odmietla zaplatiť. Voči tomuto rozhodnutiu som sa okamžite písomne odvolala. Momentálne čakám na odpoveď. Obávam sa toho či mi napriek tomu všetkému mi nemôžu uložiť blokovú pokutu vo výške 55Euro.

Ďakujem za odpoveď
Stanislav 1975
27.09.10,12:01
Nie, nieje na to dovod aby Vám dali pokutu( kupon ste zakúpený mali), ale zasa ani nepredpokladám,že by vám odpustili ten poplatok paušálny za zabudnutie dokladu...
buchač
27.09.10,17:06
Dobrý deň,

Prosím Vás o radu.
Som dôchodkyňa, ktorá má platný štvrťročný mesačný kupón. Pri revíznej kontrole v MHD dňa 29.8.2010 som ho nemala práve pri sebe, resp. zabudla som ho doma.
Hneď na druhý deň som sa bola okamžité preukázať s mojím platným mesačným kupónom na DPMK. No napriek tomu všetkému od mňa pýtali zaplatiť poplatok vo výške 5,50Eura, ktorý som odmietla zaplatiť. Voči tomuto rozhodnutiu som sa okamžite písomne odvolala. Momentálne čakám na odpoveď. Obávam sa toho či mi napriek tomu všetkému mi nemôžu uložiť blokovú pokutu vo výške 55Euro.

Ďakujem za odpoveď

DPMK...výpis ...


Kontrola cestovných lístkov
1. Cestujúci je povinný na vyzvanie vodiča alebo iného člena osádky, alebo oprávneného zamestnanca, ktorý má kontrolný odznak, kedykoľvek počas prepravy alebo v okamihu vystúpenia z vozidla predložiť na nahliadnutie cestovný lístok, prípadne preukážku na zľavu cestovného. Táto povinnosť sa vzťahuje aj na priestor mimo vozidla, pokiaľ sa vystupuje na konečnej zastávke, resp. uzavretý priestor.

2. Cestujúci, ktorý sa na vyzvanie podľa odseku 1 nemôže preukázať platným cestovným lístkom, zaplatí cestovné; dopravca je oprávnený od tohto cestujúceho ďalej vyžadovať zaplatenie úhrady vo výške 100 násobku stanoveného základného cestovného. Ak však cestujúci vyhlási, že má platný predplatný cestovný lístok na meno s 30 dňovým alebo dlhším časom platnosti alebo ak cestujúci nemá preukaz na zľavu z cestovného a vyhlási, že ho vlastní a môže dodatočne preukázať, môže tak urobiť za poplatok 10 násobku stanoveného základného cestovného v lehote do 96 hodín na mieste určenom oprávneným zamestnancom. V prípade dodatočného nepreukázania sa alebo súčasného nezaplatenia poplatku 10 násobku stanoveného základného cestovného pri dodatočnom preukázaní, bude sa od cestujúceho vymáhať úhrada vo výške 100 násobku stanoveného základného cestovného a platnou tarifou stanovené základné cestovné. Ak cestujúci pri kontrole vyhlási, že má vydanú osobitnú BČK, ale nemôže sa ňou preukázať pri kontrole, môže tak urobiť bezplatne do 96 hodín počnúc nasledujúcim dňom od zistenia na prepravnej kontrole DPMK a.s. . V prípade dodatočného nepreukázania sa v stanovenom termíne, bude od cestujúceho vymáhaná úhrada v plnej výške a stanovené základné cestovné. Cestujúci, ktorý sa na vyzvanie podľa odseku 1 nemôže preukázať platným dokladom o zaplatení prepravného za batožinu alebo živé zviera, zaplatí prepravné a poplatok vo výške 10 násobku stanoveného základného cestovného.
http://www.dpmk.sk/content/view/75/102/

Predpokladám , že aj v iných mestách to podobne asi bude ...
Chobot
28.09.10,07:53
Dobrý deň,

Prosím Vás o radu.
Som dôchodkyňa, ktorá má platný štvrťročný mesačný kupón. Pri revíznej kontrole v MHD dňa 29.8.2010 som ho nemala práve pri sebe, resp. zabudla som ho doma.
Hneď na druhý deň som sa bola okamžité preukázať s mojím platným mesačným kupónom na DPMK. No napriek tomu všetkému od mňa pýtali zaplatiť poplatok vo výške 5,50Eura, ktorý som odmietla zaplatiť. Voči tomuto rozhodnutiu som sa okamžite písomne odvolala. Momentálne čakám na odpoveď. Obávam sa toho či mi napriek tomu všetkému mi nemôžu uložiť blokovú pokutu vo výške 55Euro.

Ďakujem za odpoveď

Zaujímalo by ma, prečo ste odmietli zaplatiť tých 5,50 EUR, keď ste evidentne zabudli predplatný lístok a nevedeli ste ho preukázať pri kontrole. Veď to je štandardný poplatok za dodatočné preukázanie časového predplatného lístka.
Ivenka
11.11.10,18:09
Je povinný Dopravný Podnik dať odpoveď na odvolanie resp.žiadosť o odpustenie pokuty ?Ďakujem.
Mária27
11.11.10,19:16
Odpoveď určite dostaneš. Ale tešiť sa z nej asi nebudeš. Žiaľ, keď použiješ MHD, uzatváraš s nimi zmluvu s tým, že budeš rešpektovať ich podmienky. Zostáva ti len prejaviť ľútosť, prosiť a vyhovoriť sa napr. aj na vek, že už tie prepisy moc nechápeš ... čokoľvek, len nie silou. Možno ti to ešte uznajú aj napriek strikným predpisom.
Ivenka
11.11.10,19:35
Vďaka za odpoveď. Ide mi o to, že otec sa odvolal, odpoveď mu neprišla /bolo to ešte v marci/, minulý týždeň dostal "pozdrav" od právnika z čoho sa pototo, letel na DP kde zaplatil 20 E a ako moja mama hovorí hlupák starý podpísal Dohodu o uznaní záväzku. Údajne mu vravel človek ktorý je v pozícii riaditeľa dopravy v DP aby sa odvolal. A ja mám napísať Báááásničku.
Mária27
11.11.10,19:38
Napíš čo chceš. Nemusíš sa nikoho pýtať.
Chobot
11.11.10,21:43
Vďaka za odpoveď. Ide mi o to, že otec sa odvolal, odpoveď mu neprišla /bolo to ešte v marci/, minulý týždeň dostal "pozdrav" od právnika z čoho sa pototo, letel na DP kde zaplatil 20 E a ako moja mama hovorí hlupák starý podpísal Dohodu o uznaní záväzku. Údajne mu vravel človek ktorý je v pozícii riaditeľa dopravy v DP aby sa odvolal. A ja mám napísať Báááásničku.

Nepíš básničku, ale vypíš prevodný príkaz na tú sumu, čo má zaplatiť, lebo za pár mesiacov či rokov z toho bude pár sto EUR (ak do toho zapoja súd a exekútora).

Na 98% pokutu neodpustia.