dadia1
14.11.05,13:10
ahoj

nahlasila sa mi kontrola na DPH za mesiac 08/05.
kto mi povie akym systemom budu kontrolovat a na čo si mam dat pozor????
alebo uz na nič? uz je neskoro ničo robit????
beatap
14.11.05,12:33
neviem ako u Vás, ale u nás si zoberú všetky doklady zahrnuté v priznaní, kontrolujú či spĺňajú všetky náležitosti, ak sa im niečo nezdá pýtajú sa, prípadne si vypýtajú zmluvy ak sú im nejaké veci nejasné... . ale inak to je v pohode, už teraz toho veľa nenarobíš, ak si chybu urobila
dadia1
14.11.05,12:38
nemam pocit , ze by som urobila chybu, aspon o tom neviem. ale človek nikdy nevie čo vymyslia ony. mam z toho take čudne chvenie v žaludku :-)
naposledy som mala kontrolu v roku 2000. a to uz je riadne davno !!!
beatap
14.11.05,12:42
netreba mať z nich strach, len si robia svoju prácu ako my.... aj keď verím, že taká podvedomá nervozita pred kontrolou je vždy ...
dadia1
14.11.05,12:44
ked ony chcu vždy niečo najst a ja som z toho nervozna. a riadne. ale snad to nebude az take zle. dufam.
beatap
14.11.05,12:45
sme mali kontrolu minulý týždeň, nič nenašli a boli spokojní aj oni aj my :)
dadia1
14.11.05,12:51
no tak to blahozelam !
astensova
14.11.05,13:16
Nám ešte pozerali či máme očíslované doklady a správne vypísané bloky, ale ináč je to v pohode. keď chcú vždy niečo nájdu ale netreba im dať príležitosť ani za tieto drobnosti. Držím palce.
ALDA
14.11.05,13:26
ked ony chcu vždy niečo najst a ja som z toho nervozna. a riadne. ale snad to nebude az take zle. dufam.
Nachystaj si súpis dokladov DPH! Na každú došlú a vyšlu fa fixkou píšem v ktorom mesiaci je v DPH! Doklady musia byť očíslované atď. Neboj tento rok som ich absolvovala tuším 5 a musím zaklopať všetko bez chyby:) Nie je to tak, že musia niečo nájsť.

Držím Ti palce:) A tá nervozita je normálna.
karpis
14.11.05,14:39
Ja som obsolvovala tiež 4 kontroly, všetko v pohode nič nenašli a spokojnosť bola na obidvoch stranách, teraz mi robia kontrolu za 1/2005. Ako dopadne napíšem neskôr.
anka
14.11.05,15:13
Ja mam tiez dan.kontrolu za 1 a 2 Q/05, máme povinnosť prepočítavať DPH koeficientom, pretože sprostredkuvame loteriove cinnosti, vo stvrtok sme odniesli doklady a zatial sa neozvali. Trpnem vzdy, ked zazvoni telefon.
STRELEC
14.11.05,15:19
neviem ako u Vás, ale u nás si zoberú všetky doklady zahrnuté v priznaní, kontrolujú či spĺňajú všetky náležitosti, ak sa im niečo nezdá pýtajú sa, prípadne si vypýtajú zmluvy ak sú im nejaké veci nejasné... . ale inak to je v pohode, už teraz toho veľa nenarobíš, ak si chybu urobilaUž sem chcel napísať, že u nás to isté, ale potom som zistil, aj beatap je z Prešova.
Len teda doplním, že jedná sa asi o kontrolu nadmeráku, alebo prevent. kontrolu nového plátcu. Tak to nebudú chcieť ani knihu jázd.
Nuž ostáva len čakať, či to máš dobré. Verme, že áno.:)
dadia1
15.11.05,08:46
Dakujem vam všetkým za povzbudenie, dufam, ze to dopadne dobre. učite dam vediet ako som dopadla. este raz vdaka.

Zelam vam všetkým pekný den.
Pa