palci81
27.09.10,15:50
Zdravim prosim o radu, pri peceni v rure, sa mi sama od seba vypne. Je to elektricky sporak electrolux so sklekeramickou doskou(pouzivany asi 1 rok). Po vypnuti rury mi varna doska ide bez problemov, a rura sa po vychladnuti opat zapne a uz to potom nespravi. Kde moze byt chyba? Dakujem za rady
ErinErin
27.09.10,16:42
Ak ste sporák kupovali len pred rokom, mal by byť ešte v záruke - nech špekulujú opravári, zvlášť ak je to dobrá značka, čo by mala vydržať. :D:D:D

V spotrebičoch - napr. fén - bývajú tepelné poistky, ktoré vypnú, ak by hrozilo prehriatie. Možno je problém v niečom takom.
palci81
27.09.10,18:58
praveze pouzivany 1rok, ale kupovany skor. Zarucna lehota nam vyprsala asi mesiac dva dozadu. Takze musim spekulovat ja.
PotPalo
27.09.10,19:35
...Zarucna lehota nam vyprsala asi mesiac dva dozadu...
Ako to vedia tak dobre načasovať?:confused:;):D(platí aj pre inú elektroniku)
AlaNR
29.09.11,06:58
Vrátim sa k tejto téme, aj keď môj problím je trošku iný...

Vypálila sa mi v rúre elektrického sporáka žiarovka.
Akým spôsobom si ju mám vymeniť? Je to sporák Electrolux EK 5007. Skúšala som klasicky odtočiť tú krytku na žiarovke, ale nejde to, nechcem to nasilu točiť, aby som to nezlomila.
Viete mi, prosím, poradiť?
Ď!
zena77
30.09.11,09:23
Nám sa doma žiarovka tiež už vypálila, ale my máme - MORA .... podľa návodu sme ju normálne vymenili ...
elpka
07.10.11,10:24
Vrátim sa k tejto téme, aj keď môj problím je trošku iný...

Vypálila sa mi v rúre elektrického sporáka žiarovka.
Akým spôsobom si ju mám vymeniť? Je to sporák Electrolux EK 5007. Skúšala som klasicky odtočiť tú krytku na žiarovke, ale nejde to, nechcem to nasilu točiť, aby som to nezlomila.
Viete mi, prosím, poradiť?
Ď!


ak ti krytku nejde odtočiť, tak treba zhodiť zadný kryt a objímka je tak uchytená na takých plieškoch, treba vybrať celú objímku a potom sa s tým skúsiť pohrať....