IngridMedve
27.09.10,17:48
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o pomoc a radu. Mam pripravit pracovnu zmluvu pre zamestnanca, ktory bude pracovat z domu, tzv: domacka praca a telepraca. Zamestanec bude pracovat 4 dni z prac.tyzdna z domu a 1 den z prac. tyzdna z firemnej kancelarie. Pozerala som si §52, ale i tak mam otazky na ktore neviem odpoved: - miesto vykonu prace mam uviest adresu trvaleho bydliska zamestnanca a aj adresu sidla firmy /nakolko bude pracovat 1 den z tyzdna z firemnej kancelarie/, - ma tento zamestnanec narok na stravne listky?, - mam uviest v pracovnej zmluve taktiez pri tomto zamestnancovi aj pracovny cas?, ako je to pri tejto forme prace s bezpecnostou a ochranou zdravia pri praci?, - neviem, cim sa odlisuje takato pracovna zmluva od klasickej pracovnej zmluvy? Prosim, poradte mi, na co este nesmiem zabudnut pri tvorbe takejto pracovnej zmluvy? Dost surne to potrebujem. Hladala som aj tu na Porade nejaky Vzor pracovnej zmluvy pre domacku pracu, ale bohuzial nic take som nenasla. Budem velmi vdacna za Vase rady a podnety. Dakujem :)
rodina1
27.09.10,17:16
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o pomoc a radu. Mam pripravit pracovnu zmluvu pre zamestnanca, ktory bude pracovat z domu, tzv: domacka praca a telepraca. Zamestanec bude pracovat 4 dni z prac.tyzdna z domu a 1 den z prac. tyzdna z firemnej kancelarie. Pozerala som si §52, ale i tak mam otazky na ktore neviem odpoved: - miesto vykonu prace mam uviest adresu trvaleho bydliska zamestnanca a aj adresu sidla firmy /nakolko bude pracovat 1 den z tyzdna z firemnej kancelarie/, - ma tento zamestnanec narok na stravne listky?, - mam uviest v pracovnej zmluve taktiez pri tomto zamestnancovi aj pracovny cas?, ako je to pri tejto forme prace s bezpecnostou a ochranou zdravia pri praci?, - neviem, cim sa odlisuje takato pracovna zmluva od klasickej pracovnej zmluvy? Prosim, poradte mi, na co este nesmiem zabudnut pri tvorbe takejto pracovnej zmluvy? Dost surne to potrebujem. Hladala som aj tu na Porade nejaky Vzor pracovnej zmluvy pre domacku pracu, ale bohuzial nic take som nenasla. Budem velmi vdacna za Vase rady a podnety. Dakujem :)
Ja som našla napr.:
http://www.porada.sk/t147770-praca-na-doma.html
http://www.porada.sk/t111480-pracovna-zmluva-kombinovana-telepraca-domaca-praca-a-praca-na-pracovisku.html
http://www.porada.sk/t100877-domacka-praca-a-strav-poukazky.html
IngridMedve
28.09.10,10:55
Dakujem velmi pekne za Vasu rychlu odpoved. Nie som personalistka, preto mozno tie jednoduchsie otazky :-) ale pre mna je dolezita odpoved na ne :-) Ak este mozem, rada by som sa Vas opytala: - staci uviest ako miesto vykonu prace: trvale bydlisko zamestnanca /jeho presnu adresu/, uz potom nemusim nikde uvadzat v pracovnej zmluve, ze tento zamestnanec bude pracovat podla §52?, - skusobna doba je este stale 3 mesiace?, ak som spravne pochopila podla § 52 takemuto zamestnancovi patri nahrada za sviatok, ale NIE mzdove zvyhodnenie za pracu vo sviatok a v noci... Budem velmi rada, ked si najdete cas na odpoved.
rodina1
28.09.10,11:11
Dakujem velmi pekne za Vasu rychlu odpoved. Nie som personalistka, preto mozno tie jednoduchsie otazky :-) ale pre mna je dolezita odpoved na ne :-) Ak este mozem, rada by som sa Vas opytala: - staci uviest ako miesto vykonu prace: trvale bydlisko zamestnanca /jeho presnu adresu/, uz potom nemusim nikde uvadzat v pracovnej zmluve, ze tento zamestnanec bude pracovat podla §52?, nemusíš, ale aj môžeš- skusobna doba je este stale 3 mesiace?,áno, skúšobná doba je maximálne 3 mesiace ak som spravne pochopila podla § 52 takemuto zamestnancovi patri nahrada za sviatok, ale NIE mzdove zvyhodnenie za pracu vo sviatok a v noci...áno Budem velmi rada, ked si najdete cas na odpoved.
odpoveď v texte
IngridMedve
28.09.10,15:12
Dakujem este raz za pomoc :-) a pekny den Vam zelam
IngridMedve
28.09.10,15:18
Chcela som pomoct manzelovi a vdaka Vam sa mi to podarilo :-) Ste velmi mila
IngridMedve
29.09.10,12:09
Prave sme s manzelom spolu preberali tu uz spominanu pracovnu zmluvu. No a musim priznat, ze vsetky personalistky obdivujem, ked sa vyznate vo vsetkych otazkach... lebo ja stale prichadzam na nove otazky? Mozem Vas este poprosit o radu? No a podla najnovsich info bude pracovat zamestnanec 3 dni z pracovneho tyzdna vo firemnej kancelarii a 2 dni z prac. tyzdna z domu. Aj v tomto pripade mozem povazovat tuto pracu za domacku pracu, alebo uz to bude nieco ine? V tomto si fakt neviem poradit. A miesto vykonu prace mozem uviest do zmluvy kancelarske priestory, ktore nema prenajate majitel firmy, ale iba je mu umoznene a aj jeho zamestnancom pracovat v tychto priestoroch. Sidlo firmy ma inu adresu ako tieto "zapozicane" kancelarske priestory. Mzdove ohodnotenie ked je uvedene v prac.zmluve musim potom este vypracovat samostatny platovy vymer pre zamestnanca?
rodina1
30.09.10,09:54
Prave sme s manzelom spolu preberali tu uz spominanu pracovnu zmluvu. No a musim priznat, ze vsetky personalistky obdivujem, ked sa vyznate vo vsetkych otazkach... lebo ja stale prichadzam na nove otazky? Mozem Vas este poprosit o radu? No a podla najnovsich info bude pracovat zamestnanec 3 dni z pracovneho tyzdna vo firemnej kancelarii a 2 dni z prac. tyzdna z domu. Aj v tomto pripade mozem povazovat tuto pracu za domacku pracu áno, alebo uz to bude nieco ine? V tomto si fakt neviem poradit. A miesto vykonu prace mozem uviest do zmluvy kancelarske priestory áno, aj bydlisko manžela, ktore nema prenajate majitel firmy, ale iba je mu umoznene a aj jeho zamestnancom pracovat v tychto priestoroch. Sidlo firmy ma inu adresu ako tieto "zapozicane" kancelarske priestory. Mzdove ohodnotenie ked je uvedene v prac.zmluve musim potom este vypracovat samostatny platovy vymer pre zamestnanca?nie, netreba

odpoveď v texte
IngridMedve
30.09.10,10:07
Dakujem Vam velmi pekne, velmi ste mi pomohli :-) Krasny den Vam zelam