1ketrin
27.09.10,19:14
dobrý deň,
zaujímalo by ma, ako je to s DPH, keď ja ako neplatca DPH beriem tovar z Čiech od osoby ktorá tak isto nie je platcom DPH. vyplýva mi teda nejaká danová povinnosť? respektíve, aké sú moje povinnosti voči štátu, čo sa kúpy takéhoto tovaru týka?
vopred ďakujem :)
petra:-)
27.09.10,17:23
dobrý deň,
zaujímalo by ma, ako je to s DPH, keď ja ako neplatca DPH beriem tovar z Čiech od osoby ktorá tak isto nie je platcom DPH. vyplýva mi teda nejaká danová povinnosť? respektíve, aké sú moje povinnosti voči štátu, čo sa kúpy takéhoto tovaru týka?
vopred ďakujem :)

Týka sa Vás § 7 zákona o DPH

§ 7
Na začiatok

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.
1ketrin
27.09.10,17:38
dobre, som povinna, ak tovar presiahne skoro 14 tisic eur...ale, mozem, cize teda NEMUSIM??? ked tuto sumu nepresiahnem?
teda potom platim len ku koncu roka dan z prijmu? chapem to spravne?
petra:-)
27.09.10,17:58
dobre, som povinna, ak tovar presiahne skoro 14 tisic eur...ale, mozem, cize teda NEMUSIM??? ked tuto sumu nepresiahnem?
teda potom platim len ku koncu roka dan z prijmu? chapem to spravne?

Áno, myslím, že to chápete správne.

Máte POVINNOSŤ sa registrovať pred prijatím dodávky, ktorou by bola v kalendárnom roku presiahnutá suma 13 941,45 €.

Do hodnoty 13 941,45 € NEMUSÍTE ale môžete, ak chcete :)