Stocky
27.09.10,20:47
Dobrý deň,

chcem sa spýtať. Založil som si s.r.o. Dostal som ponuku ísť pracovať do firemnej predajne no bolo by pre mňa zaujímavejšie pracovať ako živnostník no keďže už živnosť nemám chcem sa spýtať či je takáto možnosť aj na s.r.o. Ak sa takáto vec dá riešiť čo všetko je treba zabezpečiť, poprípade vypracovať nejakú zmluvu a pod.

Čítal som tu všeliaké témy no bohužiaľ som všade našiel len veci okolo SZČO .

Budem veľmi rád ak mi čím skôr niekto pomôže je to dosť súrne.

ĎAKUJEM
Zoltán Kovács
27.09.10,18:57
Ak ponúknutá práca vykazuje všetky znaky závislej práce, tak ti nepomôže ani sročka ani živnosť.
Stocky
27.09.10,19:01
Prezeral som si tie podmienky. Jedná sa o to, že nebudem mať fixne stanovenú pracovnú dobu. Bude určená len doba otvorenia danej prevádzky kde je na mne kedy na tej ktorej prevádzke budem.
Zoltán Kovács
27.09.10,19:06
Zákonník práce
§1
(2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

Je to vzťah nadriadenosti a podriadenosti?
Je to práca podľa pokynov zamestnávateľa?
V jeho mene?
Za mzdu alebo odmenu?
V pracovnom čase?
Na náklady zamestnávateľa?
S jeho výrobnými resp. inými prostriedkami?
Na zodpovednosť zamestnávateľa?
A ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určitých činnosti?

Ak odpovede budú 9krát áno, tak je to závislá práca, ktorá sa môže vykonávať jedine na základe pracovno-právneho pomeru, resp. obdobného pomeru.